73.2 درصد از موارد جدید کووید در ایالات متحده اکنون Omicron به عنوان سویه “غلبه” است

73.2 درصد از موارد جدید کووید در ایالات متحده، Omicron به عنوان سویه اکنون 'غلبه' است

نوع Omicron Covid: در سراسر ایالات متحده، بیمارستان‌ها مشغول شلوغی هستند، مراکز آزمایش شاهد صف‌های طولانی هستند.

واشنگتن:

مقامات بهداشتی روز دوشنبه گزارش دادند که نوع Omicron که به سرعت در حال انتشار است، نوع اصلی ویروس کرونا در ایالات متحده است و 73.2 درصد موارد جدید را در هفته گذشته تشکیل می دهد که داده های آن در دسترس است.

این افزایش که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها محاسبه شده است، بر اساس داده های هفته منتهی به شنبه است. در دوره هفته قبل، Omicron تنها 12.6 درصد از موارد ایالات متحده را به خود اختصاص داده است.

CDC نشان داد که Omicron بیش از 90 درصد موارد جدید ایالات متحده را در شمال غربی اقیانوس آرام و بیشتر جنوب ایالات متحده و بخش هایی از غرب میانه تشکیل می دهد.

این خبر پیش از سخنرانی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در روز سه شنبه درباره کووید منتشر شد. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، قبلاً گفته بود که قصد ندارد در واکنش به این افزایش، کشور را قفل کند.

این سخنرانی مستقیم و واضح با مردم آمریکا در مورد مزایای واکسینه شدن، اقداماتی است که ما برای افزایش دسترسی و افزایش آزمایش انجام خواهیم داد.”

آنتونی فائوچی، مشاور ارشد همه گیر ایالات متحده، روز یکشنبه نسبت به زمستان تیره و تار در پیش رو هشدار داد زیرا نوع ویروس کرونا Omicron موج جدیدی از عفونت ها را در سراسر جهان تحریک می کند.

فائوچی به NBC News گفت: “با Omicron، چند هفته تا چند ماه سخت خواهد بود، زیرا به عمق زمستان می رسیم.”

علیرغم نشانه‌هایی مبنی بر اینکه Omicron شدیدتر از نوع دلتای هنوز غالب نیست، داده‌های اولیه نشان می‌دهد که می‌تواند عفونی‌تر باشد و احتمالاً مقاومت بالاتری در برابر واکسن‌ها دارد.

از آنجایی که برای اولین بار در ماه نوامبر در آفریقای جنوبی گزارش شد، Omicron در ده ها کشور شناسایی شده است و امیدها مبنی بر پایان بدترین بیماری همه گیر را از بین می برد.

در سراسر ایالات متحده، بیمارستان ها شلوغ می شوند، مراکز آزمایش شاهد صف های طولانی هستند، و رویدادهای ورزشی و سرگرمی لغو می شوند.

کنترل ویروس در کشوری که واکسیناسیون و پوشیدن ماسک به مسائل سیاسی تفرقه‌انگیز تبدیل شده‌اند و دستورات فدرال به نبردهای حقوقی طولانی ختم می‌شود، ثابت شده است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)