5 افشاگری کلیدی در اولین نشست عمومی پانل ناسا در مورد بشقاب پرنده ها

5 افشاگری کلیدی در اولین نشست عمومی پانل ناسا در مورد بشقاب پرنده ها

دهلی نو:

گردهمایی عمومی افتتاحیه پانل ناسا، در روز چهارشنبه، با تمرکز بر بررسی “پدیده های هوایی ناشناس” (UAPs)، که معمولا به عنوان بشقاب پرنده شناخته می شود، آغاز شد. این پانل متشکل از 16 عضو، از جمله کارشناسان در رشته های مختلف مانند فیزیک و اختر زیست شناسی است. در ژوئن سال قبل تاسیس شد و هدف آن تجزیه و تحلیل مشاهدات یوفوهای طبقه بندی نشده و ارزیابی داده های به دست آمده از بخش های دولتی و تجاری غیرنظامی است. به گفته ناسا، هدف اصلی جلسه چهار ساعته چهارشنبه در مقر آنها در واشنگتن انجام “مشاوره نهایی” قبل از انتشار گزارش تیم بود. اما این دیدار خالی از افشاگری نبود.

هم ناسا و هم مقامات دفاعی-اطلاعاتی تاکید کرده اند که اگرچه وجود حیات بیگانه هوشمند منتفی نیست، اما هیچ مدرکی دال بر منشا فرازمینی برای مشاهده یوفوها پیدا نکرده اند.

دیوید اسپرگل، رئیس پانل ناسا، اخترفیزیکدان، گفت: «این ادعا که ما چیزی را می بینیم که شواهدی از هوش غیرانسانی است نیاز به شواهد خارق العاده ای دارد و ما آن را ندیده ایم.»

در اینجا پنج افشای مهم از اولین نشست عمومی ناسا در مورد بشقاب پرنده ها آورده شده است.

1. همه چیز UAP نیست
به گفته کارشناسان، داده های مربوط به UAP را می توان به راحتی تغییر داد و این می تواند منجر به مشکلاتی در تفسیر شود. دیوید اسپرگل، رئیس تیم UAP ناسا، مثالی از انفجار امواج رادیویی را بیان کرد که توسط محققان استرالیایی مورد توجه قرار گرفت. در حالی که این موضوع برای مدت طولانی محققان را گیج می کرد، بعداً مشخص شد که ابزار حساس مورد استفاده محققان سیگنال هایی را از مایکروویو دریافت می کردند که برای گرم کردن ناهار استفاده می کردند.

در همین حال، اسکات کلی، فضانورد و خلبان سابق با چندین دهه تجربه، در مورد اینکه چگونه توهمات نوری اغلب برای یوفوها اشتباه گرفته می شوند صحبت کرد. او نمونه‌ای از کمک خلبانش را ذکر کرد که متقاعد شده بود که یک بشقاب پرنده را مشاهده کرده‌اند، فقط به این دلیل که “بارت سیمپسون – یک بالون” است.

مثال دیگری که در جلسه استماع ذکر شد، شامل ویدئویی بود که توسط یک هواپیمای نیروی دریایی در حال پرواز بر فراز غرب ایالات متحده گرفته شده بود که دنباله ای از نقاط را در آسمان شب نشان می داد. این هواپیما بعداً به عنوان یک هواپیمای تجاری در مسیر یک فرودگاه برجسته و نه یک بشقاب پرنده شناسایی شد.

2. همه مشاهدات را نمی توان توضیح داد
به گفته شان کرک پاتریک، مدیر دفتر حل و فصل ناهنجاری همه دامنه (AARO)، بخشی از وزارت دفاع ایالات متحده، برخی از مشاهدات به صورت یک راز باقی خواهند ماند و به سادگی قابل توضیح نیستند. آقای کرک پاتریک گفت: “ما هر ماه 50 تا 100 گزارش جدید داریم.”

3. نگرانی های مربوط به حریم خصوصی، تحقیقات را محدود می کند
آقای کرک پاتریک با توضیح محدودیت‌های موجود در قالب مقررات حفظ حریم خصوصی که می‌تواند تحقیقات آنها را مختل کند، گفت: «بیشتر مردم… دوست ندارند وقتی کل دستگاه مجموعه خود را به سمت حیاط خلوت شما می‌بریم،» و افزود: «بسیاری از چیزهایی که ما دارند در سراسر قاره ایالات متحده است.”

4. غلبه بر انگ و آزار و اذیت برای نتایج بهتر
به گفته کارشناسان، ننگ متصل به بشقاب پرنده‌ها به عنوان یک عامل بازدارنده برای افرادی که مشاهده‌هایشان را گزارش می‌کنند، عمل می‌کند و این امر در درازمدت مطالعات علمی را با مشکل مواجه می‌کند. آقای اسپرگل گفت: «یکی از اهداف ما حذف ننگ است، زیرا نیاز به داده‌های با کیفیت بالا برای پاسخگویی به سؤالات مهم در مورد UAPها وجود دارد.
این همش نیست. دانشمندان همچنین اغلب در مرحله بهبودی از آزار و اذیت و قلدری آنلاین هستند. نیکولا فاکس، رئیس علوم ناسا توضیح داد: «آزار و اذیت تنها منجر به انگ بیشتر میدان UAP می شود، به طور قابل توجهی مانع از روند علمی می شود و دیگران را برای مطالعه این موضوع مهم دلسرد می کند.

5. استقبال از شفافیت: تغییر رویکرد ناسا
پس از دهه‌ها بی‌اعتباری فعالانه رویت‌های بشقاب پرنده، جای تعجب نداشت که از این هیئت پرسیده شد: «ناسا چه چیزی را پنهان می‌کند؟» زمانی که اتاق برای سؤالات مردم باز شد. در پاسخ، دن ایوانز از ناسا بر تعهد آژانس به شفافیت تأکید کرد و گفت: «به همین دلیل است که ما امروز به صورت زنده در تلویزیون اینجا هستیم.