20 دانشجوی سابق به جرم قتل وحشیانه در محوطه دانشگاه به اعدام محکوم شدند – RT World News

20 مرد جوان در بنگلادش به دلیل قتل یک دانشجو در محوطه دانشگاه پس از انتقاد از دولت در رسانه های اجتماعی، حکم اعدام دریافت کردند. پنج متهم دیگر نیز به حبس ابد محکوم شدند.

دادگاه برای 20 متهم حکم اعدام صادر کرد و پنج نفر دیگر را نیز محکوم کرد که بقیه عمر خود را پشت میله های زندان بگذرانند و هر کدام 50000 تاکا بنگلادشی (583 دلار) جریمه بپردازند.

ادامه مطلب


گارد سلطنتی سعودی در فرانسه به دلیل قتل وحشتناک دستگیر شد - گزارش ها

زمانی که قتل در سال 2019 اتفاق افتاد، افراد محکوم به اعدام بین 20 تا 22 سال سن داشتند و در دانشگاه مهندسی و فناوری بنگلادش (BUET) در داکا پایتخت این کشور شرکت کردند. روزنامه The دیلی استار گفت.

در اکتبر 2019، ابرار فهد، دانشجوی سال دوم مهندسی برق، جسد در راه پله یک خوابگاه پیدا شد. به گفته دادستانی، وی به مدت 6 ساعت با چوب کریکت و سایر اشیاء بی‌نقص توسط دانش‌آموزان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

رسانه‌های بنگلادشی در آن زمان گزارش دادند که فهد پس از انتشار پستی در فیس‌بوک در انتقاد از دولت به دلیل انعقاد قرارداد تقسیم آب با هند مورد حمله قرار گرفت. بنا بر گزارش ها، این دانش آموز استدلال کرد که توافق در مورد رودخانه Feni برخلاف منافع بنگلادش است.

گفته می شود که مهاجمان از اعضای شاخه دانشجویی لیگ عوامی (AL)، یک حزب سیاسی بزرگ در کشور بودند. همه متهمان به دلیل ارتباط با این پرونده از دانشگاه اخراج شدند.

قتل وحشیانه فهد باعث اعتراضات در دانشگاه های سراسر کشور شد. به گزارش رسانه ها، در جریان محاکمه هشت نفر از متهمان اظهارات خود را اقرار کردند.

مطالب جدید پیشنهادی
دانمارک فاصله بین دوز دوم کووید و تزریق بوستر را به 4.5 ماه کاهش داد

به نقل از دادگاه، مجازات اعدام و حبس ابد برای اطمینان از تکرار نشدن این قتل ها انتخاب شده است. “من از حکم راضی هستم” برکت الله، پدر فهد، در بیرون دادگاه به خبرنگاران گفت. در صورت اجرای سریع حکم، روح ابرار آرام می گیرد.