2 معدنچی چینی گیر افتاده کشته شدند، 20 نفر از معدن ذغال سنگ سیل شده نجات یافتند

2 معدنچی چینی گیر افتاده کشته شدند، 20 نفر از معدن ذغال سنگ سیل شده نجات یافتند

صدها امدادگر به معدنی که سه پمپ در حال تخلیه آب بودند، اعزام شدند.

پکن:

به گفته مقامات، بیست کارگر نجات یافتند و دو جسد روز جمعه از یک معدن ذغال سنگ سیل زده پس از یک عملیات نجات چشمگیر که بیش از دو روز به طول انجامید، پیدا کردند.

زمانی که معدن غیرقانونی در استان شانشی شمال چین در اواخر روز چهارشنبه جاری شد، تلاش‌های زیادی برای بازیابی آغاز شد و مقامات قول دادند که عملیات‌های غیرقانونی را که در واکنش به افزایش قیمت‌ها به وجود آمده‌اند، سرکوب کنند.

رسانه های دولتی پیش از این گزارش داده بودند که 21 نفر در معدن در شهر شیائوی گیر افتاده اند، جایی که صدها امدادگر از پمپ برای تخلیه آب استفاده کردند.

وزارت مدیریت اضطراری چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که تا عصر روز جمعه 20 معدنچی به سطح زمین کشیده شدند و دو معدنچی جان خود را از دست دادند.

این وزارتخانه گفت: «استان شانشی (باید) فوراً تحقیقات و جمع‌آوری شواهد را ترتیب دهد، از تلاش کامل برای تعقیب فراریان و پیگیری پاسخگویی مطابق با قوانین و مقررات استفاده کند، و افزود که استان باید «به شدت فعالیت‌های معدنی غیرقانونی را سرکوب کند». .

دولت محلی روز جمعه اعلام کرد که سه مقام ارشد شهر شیائوی از جمله شهردار در نتیجه حادثه معدن از سمت خود برکنار شدند.

تلویزیون دولتی CCTV گفت که ورودی باریک و مخفی به معدن غیرقانونی تلاش‌های نجات و همچنین فقدان نقشه مناسب از محل را با مشکل مواجه کرده است.

هفت مظنون به خاطر این حادثه بازداشت شده اند و پلیس گفت که در جستجوی دیگران هستند – از جمله صاحب معدن، بنا بر گزارش ها یک روستایی محلی که پس از تصادف فرار کرده است.

تلویزیون دولتی ردیفی از امدادگران نارنجی پوش با کلاه های سخت را نشان داد که معدنچیان را با برانکارد به آمبولانس ها می بردند.

چین حدود 60 درصد انرژی خود را از سوزاندن زغال سنگ تولید می کند و در ماه های اخیر برای کاهش کمبود انرژی که باعث قطع برق و تعطیلی کارخانه ها شده بود، تولید خود را افزایش داده بود.

مقامات روز پنجشنبه گفتند که تقاضای زیاد برای زغال سنگ باعث افزایش قیمت ها و موارد استخراج غیرقانونی معدن شده است.

کمیته ایمنی کار شورای دولتی و وزارت مدیریت اضطراری از استان‌های تولیدکننده زغال‌سنگ خواستند تا معادن غیرقانونی را بررسی کنند و گفتند افرادی که درگیر آن هستند باید با پیگرد کیفری روبرو شوند.

در ماه اوت، شهردار سابق Xiaoyi یک کمپین 100 روزه را برای سرکوب استخراج غیرقانونی معدن که توسط باندهای تبهکار محلی انجام می شد، راه اندازی کرد.

حوادث معدن در چین رایج است، جایی که این صنعت سابقه ایمنی ضعیفی دارد و الزاماً مقررات اجرا نمی شود.

19 معدنچی پس از گیر افتادن در زیر زمین در ریزش یک معدن در ماه سپتامبر جان خود را از دست دادند.

و در ماه ژانویه، 11 کارگر از یک گروه 22 نفره به طور چشمگیری از معدن فروریخته در شرق چین پس از گذراندن دو هفته در صدها متر زیر زمین نجات یافتند.

سازمان ایمنی معادن چین هفته گذشته اعلام کرد که بهبود مقررات محل کار به این معنی است که تا کنون 336 حادثه معدن در سال 2021 رخ داده است – 59 مورد کمتر از سال گذشته.

اما در مورد افزایش خطر حوادث در دسامبر هشدار داد زیرا معادن با نزدیک شدن به پایان سال ایمنی تولید را قربانی می کنند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)