2 مرده، هزاران خانه بدون برق در اثر طوفان قدرتمند بریتانیا

2 مرده، هزاران خانه بدون برق در اثر طوفان قدرتمند بریتانیا

ماشینی که توسط یک درخت افتاده و تیر چراغ برق در بیرکنهد، شمال غرب انگلستان له شد.

لندن:

مقامات روز شنبه اعلام کردند که بر اثر طوفان قدرتمند در شمال بریتانیا دو نفر کشته شدند، برق هزاران خانه قطع شد و رانندگان در جاده های یخ زده گیر افتادند.

یک زن ویدئویی از پرواز خود از پاریس را که در اواخر روز جمعه در وزش باد شدید در منچستر، شمال غربی انگلستان، تلاش می‌کند تا فرود بیاید، توییت کرد.

خنده عصبی مسافران جای خود را به جیغ و هق هق داد قبل از اینکه خلبان فرود را متوقف کند و در تلاش دوم موفق شد.

سرویس هواشناسی بریتانیا هشداری نادر “قرمز آب و هوا” صادر کرد زیرا “طوفان آرون” بادهایی با سرعت 100 مایل (160 کیلومتر) در ساعت به همراه داشت.

اداره هواشناسی هشدار داد: «مردم باید از ساحل دور بمانند زیرا امواج و زباله‌ها خطری برای زندگی هستند.

پلیس ایرلند اعلام کرد یک مرد در اواخر روز جمعه بر اثر سقوط یک درخت در خودروی خود کشته شد. مرد دیگری بر اثر برخورد درخت در ناحیه لیک در شمال غربی انگلستان جان باخت.

به گفته شرکت برق این کشور، طوفان شدید روز شنبه در اسکاتلند 75000 خانه را همچنان بدون برق گذاشت.

خدمات قطار سریع السیر در شمال نیوکاسل به حالت تعلیق درآمد و جاده ها در بخش هایی از اسکاتلند به دلیل ریزش آوار بسته شدند، در حالی که بارش برف از بعد از ظهر جمعه باعث اختلال در مسیرها شد.

به گفته پلیس راهنمایی و رانندگی و رسانه‌های اجتماعی، برف و درختان ریزش شده باعث مسدود شدن جاده‌ها در شمال انگلیس و اسکاتلند شده و بسیاری از رانندگان را مجبور به خواب شبانه در وسایل نقلیه خود کرده است.

پلیس گفت: حدود 120 کامیون در یکی از بخش های بزرگراه بین منچستر و لیدز “در برف گیر کرده اند” و تصاویری از جاده سفید پوش شده قبل از استقرار برف روب ها را در توییتر منتشر کردند.

در حالی که وزش باد تا صبح شنبه کاهش یافته بود، اداره هواشناسی هشدار داد که شرایط به دلیل یخبندان و برف همچنان چالش برانگیز خواهد بود و از مردم خواسته شد از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

اپراتور راه‌آهن جنوب غربی انگلیس در مورد “درختان متعدد و موانعی که راه آهن را مسدود می‌کند” هشدار داد. پس از آنکه انباری در خط منفجر شد، خدمات ScotRail بین ادینبورگ و گلاسکو به حالت تعلیق درآمد.

طوفان همچنین باعث لغو حداقل یک مسابقه فوتبال در لیگ پایین تر و یک مسابقه اسب دوانی در اواخر روز شنبه شد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)