1 سرباز در پاسخ پدافند هوایی سوریه به “تجاوز اسرائیل” کشته شد

رسانه دولتی سوریه گزارش داد که پدافند هوایی سوریه «بیشتر» موشک‌های وارده را که طبق گزارش‌ها توسط اسرائیل از جهت بلندی‌های جولان اشغالی شلیک شده بود، در حمله جدیدی به خاک این کشور سرنگون کرد.

خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) به نقل از مقامات نظامی گزارش داد که ارتش اسرائیل اندکی بعد از نیمه شب پنجشنبه به وقت محلی چندین منطقه در جنوب سوریه را با موشک کوبیده است.

به گفته این آژانس، پدافند هوایی سوریه برای دفع این حمله تلاش کرد و اکثر موشک‌های پرتاب شده از سمت بلندی‌های جولان را رهگیری کرد.

پدافند هوایی ما به تجاوز اسرائیل که برخی نقاط منطقه جنوب را هدف قرار داد و اکثر موشک‌های متخاصم را سرنگون کرد، پاسخ داد. این منبع نظامی گفت.

با این حال، این حمله منجر به کشته شدن یک سرباز سوری و تحمیل شده است “تلفات مادی” به گزارش سانا
اسرائیل به بهانه هدف قرار دادن مواضع ایران در سوریه، به طور معمول در حملات شبانه، خاک سوریه را بمباران می کند. در اوایل ماه جاری، بندر سوریه در نزدیکی شهر لاذقیه در یک حمله دیگر مشکوک اسرائیل مورد هدف قرار گرفت که باعث آتش سوزی بزرگ در یک انبار در کنار بندر شد.

حملاتی که به ندرت توسط نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) تایید می شود، در طول سال ها منجر به تلفات متعدد غیرنظامی شده است. ماه گذشته در یک حمله موشکی ادعایی اسرائیل که گمان می رود از حریم هوایی لبنان انجام شده باشد، دست کم دو غیرنظامی سوری کشته و شش سرباز زخمی شدند.

مطالب جدید پیشنهادی
ایالات متحده ادعاهای آسیب ناشی از واکسن کووید را حل و فصل می کند - RT World News