گزارش

گزارش

رسانه های دولتی گفتند که اگر اجازه داده شود چنین نفوذ خارجی گسترش یابد، کره شمالی “فروخته” خواهد شد. (فایل)

سئول:

در 10 سال پس از به قدرت رسیدن کیم جونگ اون، کره شمالی با افرادی که سعی در خروج از کشور داشتند سرکوب کرده است و بسیاری از فراریان را بدون امید به دیدار دوباره خانواده و وطن خود رها کرده است. حتی قبل از اینکه همه‌گیری ویروس کرونا تعداد فراریان را کاهش دهد، کیم کنترل‌ها را افزایش داد و چین را تحت فشار قرار داد تا اقدامات خود را در آن سوی مرز نیز تشدید کند.

به گفته وزارت اتحاد کره جنوبی که روابط با کره شمالی را مدیریت می کند، تنها دو فراری از کره شمالی از آوریل تا ژوئن امسال وارد کره جنوبی شده اند که کمترین تعداد در یک سه ماهه است. فعالان می گویند که ممکن است در یک ربع معمولی چند صد نفر وارد شوند.

ها جین وو، که به عنوان یک “دلال” در کره شمالی برای کمک به خروج فراریان از این کشور کار می کرد، گفت: “او بدون قید و شرط جلوی فرار همه مهاجران کره شمالی از کشور را گرفته است.”

در میان کسانی که پس از رهبری کیم در سال 2011 پس از مرگ پدرش، کیم جونگ ایل، به دنبال زندگی جدیدی در کره جنوبی بودند، برخی می گویند که رهبر جدید برای بهبود زندگی آنها کار چندانی انجام نداد.

ها گفت: «مردم می‌گویند این روزها زندگی خیلی سخت است، زیرا دولت چیزهای بیشتری از مردم می‌گیرد و تعداد افرادی که از گرسنگی می‌میرند بیشتر است.

مطالب جدید پیشنهادی
سازمان ملل متحد مهاجرت فلسطینیان در سال 1948 را جشن می گیرد - اخبار جهانی RT

اما کیم تغییراتی را ارائه کرده است.

بر اساس گزارشی که روز پنجشنبه توسط وزارت اتحاد منتشر شد، کیم به بخش خصوصی اجازه داده است تا از عوامل دولتی پیشی بگیرد و به بزرگترین بازیگر اقتصادی کره شمالی در دهه گذشته تبدیل شود.

این وزارتخانه گفت که افزایش اولیه تولید ناخالص داخلی و بهبود معیشت به دلیل تحریم‌های بین‌المللی که به دلیل دستیابی کیم به سلاح‌های هسته‌ای اعمال شده‌اند، تضعیف شده است، در حالی که یک بازرس حقوق سازمان ملل می‌گوید که کنترل‌های مرزی ضد بیماری همه‌گیر خود تحمیلی خطر ایجاد گرسنگی در بین آسیب‌پذیر کره‌شمالی را دارد.

تغییرات در سبک – مانند نشان دادن احساسات آشکار کیم در سال گذشته در یک سخنرانی در مورد سختی‌های مردم – به اصلاحات سیستمی تبدیل نشده است و کیم بر سرکوب‌ها در حوزه‌های دیگر، مانند رسانه‌های خارجی نظارت داشته است.

پارک، 23 ساله فراری که در سال 2014 کره شمالی را ترک کرد و خواست تنها با نام خانوادگی خود شناسایی شود، گفت: «(در زمان کیم جونگ اون) من در مدرسه نظم بیشتری را احساس می کردم.

به عنوان مثال، مدرسه بیشتر در مورد لباس و موی مدرسه برخورد کرد. آنها فیلم ها یا موسیقی کره جنوبی را به شدت ممنوع کردند.”

“ترس های واقعی”

بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه توسط یک گروه حقوق بشر مستقر در سئول منتشر شد، حداقل هفت نفر در زمان کیم به دلیل تماشای یا توزیع ویدیوهای کی پاپ به قتل رسیده اند.

کره شمالی متن “قانون تفکر ضد ارتجاعی” جدید خود را منتشر نکرده است، اما به گفته روزنامه دیلی NK، یک وب سایت مستقر در سئول که از منابعی در شمال گزارش می دهد، این قانون شامل مجازات های طولانی مدت زندان یا حتی اعدام برای افرادی است که در واردات یا واردات دستگیر می شوند. توزیع محتوای خارجی، بسته به شدت.

مطالب جدید پیشنهادی
همزمان با آزمایش ارتش عمران خان، سرمایه گذاران پاکستانی برای صاعقه آماده می شوند

رسانه های دولتی گفته اند که اگر اجازه داده شود چنین نفوذ خارجی گسترش یابد، کره شمالی “فروخته” خواهد شد.

سوکیل پارک، از لیبرتی در کره شمالی که از فراریان حمایت می‌کند، گفت: «این ترس واقعی وجود دارد که این اقدامات سخت‌گیرانه بسیار بیشتر از همه‌گیری دوام بیاورد».

دیده بان حقوق بشر مستقر در ایالات متحده (HRW) گفت مصاحبه هایش با کره شمالی هایی که پس از سال 2014 ترک کردند، یا هنوز تماس هایی با کره شمالی دارند، نشان می دهد که در حالی که کیم اقتصاد را باز کرد، عبور غیرقانونی از مرز تقریبا غیرممکن شد، اقدامات فاسد عادی شد، و خواسته های دولت. برای کار بدون مزد افزایش یافت.

لینا یون، پژوهشگر ارشد سازمان دیده بان حقوق بشر کره در بیانیه ای گفت: «دقیقاً مانند حکومت پدر و پدربزرگش، حکومت کیم جونگ اون بر وحشیگری، ترس و سرکوب استوار است، که باعث نقض سیستماتیک حقوق، مشکلات اقتصادی و قحطی احتمالی می شود».

کره شمالی به سوالات خبرنگاران خارجی پاسخ نمی دهد، اما اتهامات بازرسان حقوق، سازمان ملل و سایرین را که هم از وضعیت انسانی و هم نقض حقوق انتقاد کرده اند، رد کرده است.

هان جی یون، 30 ساله، فراری که در سال 2015 وارد کره جنوبی شد و اکنون یک کانال یوتیوب را اداره می کند، گفت: سبک همدلانه نشان دادن احساسات کیم به شدت با کره شمالی هایی که به آنها آموزش داده شده به رهبران خود به عنوان خدا احترام بگذارند، طنین انداز می شود.

او گفت: «(اما) اگر نتیجه همیشه یکسان باشد، نمی‌دانم که آیا کره شمالی آن را در مقطعی باور نمی‌کند… حتی این اشک‌ها نیز مؤثر نخواهد بود.

مطالب جدید پیشنهادی
اتحادیه اروپا در مورد چگونگی مقابله با Omicron - RT World News تقسیم شده است

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)