گزارش سازمان پزشکی آفریقای جنوبی می گوید سویه جدید باعث بیماری خفیف می شود

گزارش سازمان پزشکی آفریقای جنوبی می گوید سویه جدید باعث

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بیمارستان ها تحت فشار بیماران Omicron قرار نگرفته اند

ژوهانسبورگ:

آنجلیک کوتزی، رئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی روز شنبه به اسپوتنیک گفت، نوع جدید Omicron از ویروس کرونا منجر به بیماری خفیف و بدون سندرم های برجسته می شود.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز جمعه سویه جدید آفریقای جنوبی را به عنوان یکی از نگرانی‌ها شناسایی کرد، زیرا گزارش شده است که حامل تعداد زیادی جهش – 32 – است که احتمالاً آن را قابل انتقال و خطرناک‌تر می‌کند. WHO نام آن را Omicron، پانزدهمین حرف الفبای یونانی گذاشته است.

“این بیماری خفیف را نشان می دهد که علائم آن درد ماهیچه ها و خستگی برای یک یا دو روز است که احساس خوبی ندارند. تا کنون متوجه شده ایم که افراد مبتلا دچار از دست دادن چشایی یا بویایی نمی شوند. ممکن است سرفه خفیفی داشته باشند. هیچ علامت برجسته ای وجود ندارد. خانم کوتزی گفت، برخی از مبتلایان در حال حاضر در خانه تحت درمان هستند

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بیمارستان ها تحت فشار بیماران Omicron قرار نگرفته اند و سویه جدید در افراد واکسینه شده مشاهده نشده است. در عین حال، ممکن است وضعیت برای افراد واکسینه نشده متفاوت باشد.

“ما فقط بعد از دو هفته متوجه این موضوع خواهیم شد. بله، قابل انتقال است، اما در حال حاضر، به عنوان پزشکان، نمی دانیم چرا این همه تبلیغات منتشر می شود و ما هنوز در حال بررسی آن هستیم. ما فقط بعد از دو هفته می دانیم که خانم کوتزی اضافه کرد: سه هفته چون تعدادی از بیماران بستری شده اند و این افراد جوان 40 ساله و کمتر هستند.

مطالب جدید پیشنهادی
اولاف شولز، وزیر دارایی سابق آلمان، به عنوان صدراعظم بعدی آلمان انتخاب شد - RT World News

رئیس جمهور همچنین از تصمیم برخی کشورها برای ممنوعیت پروازها از آفریقای جنوبی زودهنگام انتقاد کرد زیرا اطلاعات کافی در مورد میزان خطرناک بودن آن وجود ندارد.

به دنبال گزارش‌ها در مورد نوع جدید، ایالات متحده، اتحادیه اروپا، کانادا، اسرائیل، استرالیا و سایر کشورها سفر از چندین کشور جنوب آفریقا را به دلیل نگرانی‌های بهداشتی محدود کرده‌اند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)