گزارش: بعید است چین با وجود افزایش COVID-19 قرنطینه را اعمال کند

گزارش: بعید است چین با وجود افزایش COVID-19 قرنطینه را اعمال کند

مقامات بهداشتی چین از ماه آوریل افزایش موارد کووید را گزارش کرده اند. (فایل)

پکن:

در ماه دسامبر، چین به‌طور ناگهانی سیاست‌های «کووید صفر» خود را در بحبوحه افزایش آلودگی‌ها و افزایش خشم عمومی علیه قرنطینه‌ها کنار گذاشت.

به گزارش نیویورک تایمز، موارد کووید دوباره در حال افزایش هستند، اما به نظر می رسد این بار کشور مصمم است که زندگی عادی خود را ادامه دهد، زیرا دولت بر احیای رشد اقتصادی تمرکز دارد.

اگرچه کشورهای دیگر مدت‌هاست که به چنین الگوی تن داده‌اند، اما این یک تغییر برای چین است. تا اواخر سال گذشته، رهبری ملی آن هنوز آماده بود تا کل محله‌ها و نواحی، حتی شهرها را به منظور حذف مواردی که گاهی اوقات فقط مجموعه‌های کوچکی از پرونده‌ها بودند، مسدود کند.

نیویورک تایمز یک روزنامه روزانه مستقر در شهر نیویورک با خوانندگان در سراسر جهان است.

مقامات بهداشتی چین از ماه آوریل افزایش موارد کووید را گزارش کرده‌اند، به‌ویژه از زیرشاخه‌های جدیدتر که در سراسر جهان منتشر شده‌اند.

ژونگ نانشان، پزشک برجسته ای که در اوایل سال 2020 آشکارا تایید کرد که کووید به راحتی می تواند در بین مردم سرایت کند، اوایل این هفته تخمین زد که تا اواخر ژوئن حدود 65 میلیون نفر در هفته در سراسر چین به ویروس کرونا مبتلا می شوند.

این در حالی است که او در اواخر ماه مه 40 میلیون عفونت در هفته تخمین زده بود. نیویورک تایمز گزارش داد که چین دیگر تخمین های رسمی رسمی در سراسر کشور از عفونت ها را منتشر نمی کند.

مطالب جدید پیشنهادی
نگرانی نماینده کنگره از قرارداد تسلا چین - RT World News

در مقایسه، پس از کنار گذاشته شدن کنترل‌های «صفر کووید» در ماه دسامبر، طبق گزارش‌ها، موارد ابتلای جدید در چین در اوج خود به 37 میلیون نفر در روز رسید.

نیویورک تایمز گزارش داد، حتی اگر، همانطور که ژونگ اذعان کرد، سرعت افزایش عفونت ها مملو از عدم قطعیت باشد، بازگشت مجدد در موارد همیشه محتمل بوده است، و به نظر می رسد بسیاری در چین با پس زمینه ای از عفونت های کووید و گاهی اوقات مرگ های ناشی از کووید زندگی می کنند. .

لین زیکسیان، 36 ساله که برای یک شرکت فناوری در پکن کار می‌کند، در یک مصاحبه تلفنی گفت: «مردم به عفونت‌ها عادت کرده‌اند و این را در دوران پس از کووید طبیعی می‌دانند.

شی جین پینگ، رهبر چین، هنوز اغلب هنگام ملاقات با مردم در داخل خانه از ماسک پزشکی استفاده می کند.

اما لین گفت که او و سایر اعضای خانواده اش مانند بسیاری از مردم چین، ماسک زدن را در بیشتر مکان های عمومی متوقف کرده اند.

به نظر می رسد مقامات در سراسر چین تلاش می کنند تا جمعیت را برای افزایش عفونت ها آماده کنند، بدون اینکه کنترل های سنگینی را که تا اواخر سال گذشته صبر عمومی را لبریز کرده بود، دوباره برقرار کنند.

از زمان کنار گذاشتن محدودیت های شدید خود در سفرهای داخلی، دولت به احیای رشد و ایجاد شغل روی آورده است. نیویورک تایمز گزارش داد که نرخ بیکاری حدود 20 درصد در میان جوانان شهری ممکن است از نظر سیاسی بیشتر از افزایش تعداد کووید به نظر برسد.

مطالب جدید پیشنهادی
معدن مورد مناقشه گوتام آدانی در استرالیا نشان می دهد که حذف زغال سنگ آسان نیست

مقامات بهداشتی پکن استفاده از ماسک را در اتوبوس ها و متروها توصیه کرده اند، اما اجباری نیست و تعداد کمی از مسافران، به ویژه مسافران جوان تر، این کار را نمی کنند.

در حالی که افزایش اخیر موارد ممکن است هنوز بیمارستان ها را تحت فشار قرار دهد، به نظر می رسد بسیاری از مردم تمایل بیشتری به تحمل این بیماری در خانه دارند تا اینکه به کلینیک های تب بروند.

برای بسیاری از بیماران جوان تر، عفونت می تواند یک هفته یا بیشتر همراه با تب و سایر علائم باشد. طی هفته‌های اخیر، مردم علائم خود را در رسانه‌های اجتماعی، اغلب با لحنی از استعفای بی‌رحمانه بیان کرده‌اند.

مشکل سازتر افراد مسن هستند، که بسیاری از آنها کووید نداشته اند و ممکن است دور کامل واکسیناسیون دریافت نکرده باشند.

ژانگ ون هانگ، مدیر مرکز بیماری های عفونی در بیمارستان Huashan در شانگهای و یکی از صداهای مهم در واکنش چین به کووید، گفت: بیش از سه چهارم چینی هایی که در افزایش اخیر آلوده شده اند، در موج اول آلوده نشده اند. به گزارش نیویورک تایمز، مصاحبه اخیر با رسانه های چینی.

چین باید نرخ واکسیناسیون را به ویژه در میان افراد مسن افزایش دهد. واکسن تولید داخل خود را برای محافظت بهتر در برابر انواع جدید ارتقا دهید. اجازه معرفی واکسن های توسعه یافته بین المللی را می دهد. کارشناسان می‌گویند و داروهای ضد ویروسی را ارزان‌تر و در دسترس بیماران کووید قرار می‌دهند.

این مقاله خبری توسط کریس باکلی برای نیویورک تایمز نوشته شده است. او خبرنگار ارشد تایمز در چین است، جایی که در 30 سال گذشته پس از بزرگ شدن در سیدنی استرالیا در آنجا زندگی کرده است.

مطالب جدید پیشنهادی
توئیت های سفارت پاکستان در صربستان با هدف قرار دادن عمران خان

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)