کیسینجر پشت مرگ 3 میلیون غیرنظامی – The Intercept – اخبار RT World

تحقیقات رسانه ای مدعی شده است که اقدامات دیپلمات سابق آمریکایی باعث مرگ 150000 غیرنظامی کامبوجی شده است.

بر اساس گزارش اینترسپت که روز سه شنبه به مناسبت صدمین سالگرد تولد استراتژیست realpolitik منتشر شد، هنری کیسینجر، رهبر ارشد سیاست خارجی که به نیمی از روسای جمهور ایالات متحده مشاوره داده است، باعث مرگ بیش از 3 میلیون نفر شده است.

در حالی که منتقدان وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی دوران نیکسون اغلب او را به دلیل نقش محوری در نسل‌کشی‌ها و کودتاهای متعدد تحت حمایت ایالات متحده به عنوان یک جنایتکار جنگی توصیف می‌کنند، این گزارش استدلال می‌کند که شمار اجساد کیسینجر به‌طور گسترده دست‌کم گرفته شده است، به‌ویژه در رابطه با افراد مخفی. گسترش بسیار غیرقانونی جنگ ویتنام به کامبوج در دهه 1970.

بین نسل‌کشی‌هایی که او در تیمور شرقی و بنگلادش حمایت کرد، تروریسم در سراسر قاره، کودتا و جوخه‌های مرگ در آمریکای لاتین (معروف به عملیات کندور)، دامن زدن به جنگ‌های داخلی در جنوب آفریقا، و بمباران فرش کامبوج و لائوس تحت حکومت اعتقاد بر این است که کیسینجر در پوشش تعقیب ویتنامی‌ها مسئول بیش از 3 میلیون کشته غیرنظامی است – اگر تلفات ناشی از توصیه‌های او به بخش خصوصی را بشماریم.


کیسینجر موضع خود را در مورد پیوستن اوکراین به ناتو تغییر داد

کیسینجر “فقط” اذعان کرده است که اقدامات او باعث کشته شدن 50000 کامبوجی شده است و ویتنامی ها را مقصر می داند، اهداف فرضی کمپین بمباران ایالات متحده (که مختصات آنها به اشتباه ثبت شده است تا به عنوان حملات قانونی در ویتنام ثبت شود).

نیک تروس، گزارشگر رهگیری، استدلال می‌کند که این تعداد به 150000 نفر نزدیک‌تر است و به نمونه‌های مستند متعددی از کم‌شماری فاحش و عمدی تلفات غیرنظامی اشاره می‌کند. این رقم نشان دهنده بیش از شش برابر غیرنظامیانی است که ایالات متحده در حملات هوایی از 11 سپتامبر تاکنون کشته است.

مطالب جدید پیشنهادی
ارتش اسرائیل قوانین آتش باز را تغییر می دهد - RT World News

رونوشت هایی از Intercept’s “آرشیو اختصاصیاسناد نظامی ایالات متحده از طبقه بندی خارج شده از یک گروه ضربت جنایات جنگی مخفی پنتاگون نشان می دهد که این تصمیم کیسینجر بوده است که صحبت های آشغال مست و جنگ طلبانه رئیس جمهور وقت ریچارد نیکسون در مورد کامبوج را به دستورالعمل های منسجمی به پنتاگون منتقل کند تا شروع به کار کند.کمپین بمب گذاری گسترده” در کشور در سال 1970.

دستور بدنام کیسینجر برای شلیک “هر چیزی که روی هر چیزی که حرکت می کند پرواز می کندجنگ مخفی را منفجر کرد و تعداد بمباران ها را تا پایان سال سه برابر کرد. ظاهراً او تمام 3875 بمباران انفرادی جنگ را تأیید کرد و بمب افکن ها تنها در سال 1973 بیش از 257000 تن مواد منفجره را در کامبوج پرتاب کردند.

آرشیو اینترسپت همچنین حملات بی‌رحمانه زمینی به دهکده‌های کامبوج را نشان داد که از آن زمان به‌جز در حافظه پنهان مانده‌اند. تروس از طریق مصاحبه با بازماندگان تأیید کرد که این حملات بسیار مرگبارتر از آنچه گزارش شده بود بود. در حالی که حملات هوایی غالباً به عنوان “خاموش شد”خطای خلبان” – ”خطاهابا این حال هزاران بار تکرار شد – ارتش ایالات متحده در یک تحقیق داخلی، در واقع سپاه مطبوعاتی خود را زمانی که نیروهای زمینی در حال غارت روستایی دستگیر شدند، مقصر دانست.

بمباران فرش کیسینجر در کامبوج راه را برای خمرهای سرخ، دیکتاتوری نسل کشی که باعث کشته شدن 2 میلیون کامبوجی – 20 درصد از جمعیت کشور – شد، هموار کرد که او به طور خصوصی (و با تایید) از آن به عنوان “می نامید.”اراذل و اوباش قاتلدر حالی که به آنها کمک می کند تا متحدان منطقه ای را حفظ کنند.

مطالب جدید پیشنهادی
دانشمندان هدف از یکپارچگی غول پیکر در استرالیا را فاش کردند، و این غم انگیز است - RT World News

کیسینجر هرگز به جنایات جنگی تحت تعقیب قرار نگرفته – یا حتی به طور رسمی متهم نشده است، و همچنین ارتش ایالات متحده هیچ تلاش سیستماتیکی برای پاسخگویی به نیروهایی که واقعاً این قتل را انجام داده اند انجام نداده است.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: