کورتس صدراعظم سابق اتریش از سیاست کناره گیری کرد — RT World News

سباستین کورتس که از سال 2017 تا 2019 و سپس از سال 2020 تا اکتبر سال جاری میلادی صدراعظم اتریش را برعهده داشت، خروج خود از دنیای سیاست را اعلام کرد.

سباستین کورتس در حال حاضر به عنوان رئیس و رهبر پارلمانی حزب مردم اتریش فعالیت می کند. در 9 اکتبر، او تصمیم خود را برای تخلیه دفتر صدراعظم در بحبوحه تحقیقات فساد در حال انجام، به نشانه پایان دومین دوره قدرت خود، که در ژانویه 2020 پس از امضای توافقنامه ائتلافی توسط حزب محافظه کار خلق و حزب سبز آغاز شد، اعلام کرد.

ادامه مطلب


سباستین کورتس اتریش از سمت صدراعظم در بحبوحه رسوایی فساد جدید کناره گیری کرد

استعفای کورتز در ماه اکتبر به سختی به دنبال دفتر دادستانی اتریش برای جرایم اقتصادی و فساد بود و اعلام کرد که تحقیقاتی درباره صدراعظم وقت و تعدادی از نزدیکانش در جریان است. آنها مظنون به دستکاری در نظرسنجی‌ها و استفاده از پول عمومی برای پوشش مطلوب سیاست‌های کورتز در رسانه‌ها بین سال‌های 2016 تا 2018 با هدف افزایش شانس انتخاب شدن او به عنوان رهبر حزب و متعاقباً صدراعظم هستند. او به طور مداوم هرگونه تخلف را رد کرده است و تنها پس از اینکه شرکای ائتلافی اش از حزب سبز اولتیماتوم صادر کردند مجبور به کناره گیری شد.

اولین دوره قدرت سباستین کورتز نیز به دلیل یک رسوایی فساد به پایان رسید، زمانی که روزنامه‌های Süddeutsche Zeitung و Der Spiegel در ماه مه 2019 ماجرای ایبیزا را فاش کردند. این فیلم حول ویدیویی بود که به طور مخفیانه در یک ویلای خصوصی در ایبیزا در تابستان فیلمبرداری شده بود. در سال 2017، که در آن شرکای ائتلافی کورتس در آن زمان، رهبری حزب راستگرای آزادی اتریش، در حال صحبت با زنی بود که خود را یکی از اقوام یک الیگارشی روسی نشان می داد. ظاهراً سیاستمداران با پیشنهادهای خواهرزاده دروغگوی الیگارش روسی برای حمایت مالی و رسانه ای پیش از انتخابات 2017 اتریش در ازای قراردادهای دولتی در این کشور موافقت کردند.
در پی این رسوایی، رهبری حزب آزادی اتریش از قدرت کنار رفت و دولت ائتلافی فروپاشید. با این حال، افراد حاضر در این ویدئو اصرار داشتند که آنها راه اندازی شده اند و روزنامه های آلمانی را به ویرایش انتخابی ویدیو متهم کردند.

مطالب جدید پیشنهادی
راهپیمایی فلسطینی ها به افتخار مهاجم کوه معبد اورشلیم - اخبار RT World

سباستین کورز به عنوان صدراعظم، موضع سختی در قبال مهاجرت اتخاذ کرد و به نفع گفت و گو با روسیه صحبت کرد.