کره شمالی اولین ماهواره جاسوسی خود را برنامه ریزی می کند – RT World News

پیونگ یانگ مدعی شده است که برای نظارت بر تمرینات نظامی “بی پروا” آمریکا و کره جنوبی، شناسایی فضایی ضروری است.

کره شمالی طرح هایی را برای پرتاب اولین ماهواره جاسوسی نظامی این کشور در پاسخ به تشدید خصومت ها از سوی ایالات متحده و گسترش جنگ های مشترک واشنگتن و سئول فاش کرده است.

فضای امنیتی نگران کننده حاکم بر منطقه به دلیل اقدامات نظامی خطرناک آمریکا و نیروهای دست نشانده آن، ما را ایجاب می کند که به عنوان مبرم ترین وظیفه، ابزار شناسایی و اطلاعات قابل اعتمادی را که قادر به جمع آوری اطلاعات در مورد اقدامات نظامی دشمن باشد، تامین کنیم. در زمان واقعی،” خبرگزاری دولتی KCNA به نقل از ری پیونگ چول، یک مقام ارشد کره شمالی روز سه شنبه گفت.

ماهواره جدید در ماه ژوئن به فضا پرتاب خواهد شد تا به تقویت آمادگی نیروهای کره شمالی کمک کند “اقدامات نظامی خطرناک” ری گفت که توسط ایالات متحده و کره جنوبی. نظارت در زمان واقعی بهبود یافته را در معرض دید قرار می دهد “جاه طلبی بی پروا آنها برای تهاجم،” او اضافه کرد.


شبه جزیره کره در آستانه انفجار - پیونگ یانگ

ری نیروهای آمریکا و کره جنوبی را متهم کرد “بی پروا شدن” بزرگترین رزمایش مشترک خود را در حالی که ادعا می شود برای تهاجم به کره شمالی تمرین می کنند، برگزار می کنند. او به استقرار یک زیردریایی هسته‌ای توسط واشنگتن در خارج از شبه جزیره کره برای اولین بار پس از دهه‌ها و تعهد این کشور در آوریل برای دادن اختیار بیشتر سئول در استفاده از تسلیحات هسته‌ای خود اشاره کرد. او همچنین مدعی شد که ایالات متحده اخیراً انجام داده است “فعالیت های خصمانه جاسوسی هوایی” در منطقه

چنین شناسایی است گرم شدن بیش از حد تنش های نظامی در شبه جزیره و نشان می دهد “نیت شوم نیروهای متحد به رهبری ایالات متحده برای اجرای طرح یک اقدام نظامی پیشگیرانه” ری گفت: علیه کره شمالی. او گفت در نتیجه پیونگ یانگ خود را تقویت خواهد کرد “بازدارنده های جنگی همه جانبه و عملی.”

این بیانیه یک روز پس از آن صادر شد که کره شمالی به گارد ساحلی ژاپن از برنامه های پرتاب موشک بین 31 می تا 11 ژوئن اطلاع داد. مقامات کره جنوبی روز دوشنبه هشدار دادند که پیونگ یانگ هزینه پرداخت خواهد کرد. “قیمت های معین” اگر با پرتاب ماهواره پیش می رفت. پرتاب ماهواره‌ای کره شمالی نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است که هرگونه پرتاب با استفاده از فناوری موشک‌های بالستیک را ممنوع می‌کند. لیم سو سوک، سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی در یک نشست خبری گفت.

بیشتر بخوانید:
هشدار ژاپن درباره «اقدامات مخرب»

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سال 2021 متعهد شد که یک ماهواره جاسوسی، یک موشک بالستیک قاره پیمای سوخت جامد (ICBM) و یک زیردریایی هسته ای برای تقویت قابلیت های نظامی پیونگ یانگ توسعه دهد. کره شمالی اولین ICBM سوخت جامد خود را در آوریل راه اندازی کرد. یک ماهواره جاسوسی به طور بالقوه توانایی پیونگ یانگ را برای انجام حملات دقیق به اهداف دشمن در صورت وقوع جنگ افزایش می دهد.

دو کره از نظر فنی همچنان در حال جنگ هستند، زیرا درگیری آنها در سالهای 1950-1953 به جای یک معاهده صلح، با آتش بس پایان یافت.

بیشتر بخوانید:
کره جنوبی و ایالات متحده بزرگترین مانور آتش زنده را آغاز کردند