چین غول های فناوری از جمله علی بابا و بایدو را به دلیل نقض قانون ضد انحصار جریمه می کند

چین غول های فناوری از جمله علی بابا را به دلیل نقض قانون ضد انحصار جریمه می کند

چین نیوز: چین کنترل خود را بر پلتفرم های اینترنتی تشدید کرده است. (فایل)

پکن:

تنظیم کننده بازار چین روز شنبه اعلام کرد که شرکت هایی از جمله علی بابا، بایدو و JD.com را به دلیل عدم اعلام 43 معامله مربوط به سال 2012 به مقامات جریمه می کند و گفت که آنها قوانین ضد انحصاری را نقض می کنند.

شرکت های درگیر در این پرونده ها هر کدام 500,000 یوان (78,000 دلار) جریمه خواهند شد که حداکثر طبق قانون ضد انحصار چین در سال 2008 است.

Alibaba، Baidu، JD.com و Geely بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

چین کنترل خود را بر پلتفرم‌های اینترنتی سخت‌تر کرده است، رویکردی که زمانی آزاد بود را معکوس کرده و خطر سوء استفاده از قدرت بازار برای سرکوب رقابت، سوء استفاده از داده‌های مصرف‌کنندگان و نقض حقوق مصرف‌کننده را ذکر می‌کند.

اولین معامله ذکر شده خریدی در سال 2012 بود که شامل بایدو و یک شریک بود و جدیدترین آن قرارداد سال 2021 بین بایدو و خودروساز چینی ژجیانگ جیلی هلدینگ برای ایجاد یک شرکت خودروهای انرژی نو بود.

سایر معاملاتی که توسط اداره دولتی نظارت بر بازار ذکر شده است شامل خرید شرکت نقشه برداری دیجیتال و ناوبری دیجیتال چینی AutoNavi توسط علی بابا در سال 2014 و خرید 44 درصد از سهام Ele.me در سال 2018 برای تبدیل شدن به بزرگترین سهامدار سرویس تحویل غذا بود.

رگولاتور گفت، با این حال، معاملات تأثیری در حذف یا محدود کردن رقابت نداشتند.

در دسامبر سال گذشته، علی‌بابا، شرکت چینی Literature تحت حمایت Tencent و Shenzhen Hive Box را به دلیل عدم گزارش مناسب معاملات گذشته برای بررسی‌های ضدتراست، هر کدام ۵۰۰ هزار یوان جریمه کرد.

مطالب جدید پیشنهادی
معلم مدرسه در فرانسه به دلیل سوزاندن برگه های امتحانی محاکمه می شود

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)