چگونه 1.1 میلیون بشکه نفت از یک نفتکش در حال فاسد در یمن نجات داده می شود؟

چگونه 1.1 میلیون بشکه نفت از یک نفتکش در حال فاسد در یمن نجات داده می شود؟

جنگ یمن باعث تعلیق عملیات تعمیر و نگهداری Safer در سال 2015 شد. (پرونده)

دبی:

سازمان ملل اعلام کرد که عملیات نجات 1.1 میلیون بشکه نفت از یک نفتکش در حال پوسیدگی لنگر انداخته در سواحل یمن به زودی پس از ورود یک کشتی پشتیبانی فنی به محل در روز سه شنبه آغاز خواهد شد.

مقامات سازمان ملل سال‌ها هشدار داده‌اند که دریای سرخ و خط ساحلی یمن در خطر است زیرا نفتکش Safer می‌تواند چهار برابر بیشتر از فاجعه اکسون والدز در سال ۱۹۸۹ در آلاسکا بریزد.

دیوید گرسلی هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن در توییتر خود از روی کشتی Ndeavor گفت: نفتکش Ndeavor با یک تیم فنی از Boskalis/SMIT در نفتکش Safer در سواحل راس عیسی یمن مستقر است.

جنگ در یمن باعث تعلیق عملیات تعمیر و نگهداری در ایمن در سال 2015 شد. سازمان ملل هشدار داده است که یکپارچگی ساختاری آن به طور قابل توجهی بدتر شده و در معرض خطر انفجار قرار دارد.

سازمان ملل برای جمع آوری 129 میلیون دلار مورد نیاز برای برداشتن نفت از Safer و انتقال آن به نفتکش جایگزین به نام Nautica که در اوایل آوریل از چین حرکت کرد، اقدام به جمع آوری کمک های مالی کرد.

سازمان ملل گفته است که نمی توان هزینه عملیات نجات را با فروش نفت پرداخت کرد، زیرا مشخص نیست که مالک آن چه کسی است.

سازمان ملل در حساب توییتر خود در یمن گفت: “کار در دریا خیلی زود آغاز خواهد شد. بودجه اضافی هنوز برای تکمیل این روند مهم است.”

یمن از زمانی که گروه حوثی وابسته به ایران در اواخر سال 2014 دولت را از صنعا پایتخت برکنار کرد، درگیر درگیری بوده است. یک ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در سال 2015 با هدف بازگرداندن دولت مداخله کرد.

ابتکارات صلح از زمان توافق ریاض و تهران در ماه مارس برای بازگرداندن روابط دیپلماتیک قطع شده در سال 2016، شتاب بیشتری داشته است.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)