پاندای نادر تمام سفید در منطقه حفاظت شده چین مشاهده شد

پاندای نادر تمام سفید در منطقه حفاظت شده چین مشاهده شد

پاندا آلبینو احتمالاً پنج یا شش ساله بود.

بر اساس گزارشی که در گزارشی منتشر شده، اخیراً یک پاندای نادر و کاملاً سفید که تصور می‌شود تنها موجود در سرتاسر جهان است، اخیراً در منطقه حفاظت‌شده طبیعی وولنگ چین مشاهده شد. پست صبحگاهی چین جنوبی.

بر اساس این گزارش، پاندای آلبینو احتمالاً پنج یا شش ساله بوده و به نظر می رسد که هیچ مشکلی برای سلامتی نداشته باشد. این گونه غیرمعمول برای اولین بار توسط دوربین های ذخیره گاه حیات وحش در آوریل 2019 در ارتفاع تقریبا 2000 متری (6561 فوت) مشاهده شد. در می 2019، منطقه حفاظت شده ملی Wolong اولین تصاویر از این حیوان را منتشر کرد که خز سفید، چنگال ها و چشمان قرمز غیرمعمول آن را نشان می داد.

بر اساس تصاویر دوربین های مداربسته که به طور گسترده در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، مقامات ذخیره اکنون یک تیم تخصصی برای نظارت بر پاندای آلبینو تشکیل داده اند. دانشمندان پس از تحقیق در مورد روال و عادات احتمالی حیوان، دوربین های فعال کننده حرکتی را برای ثبت فعالیت های حیوان ساخته و راه اندازی کردند.

طبق گزارشی از People’s Daily، این کلیپ ویروسی پاندای رنگی را نشان می‌دهد که روی برف راه می‌رود و بعداً با پانداهای سیاه و سفید دیگر در ارتفاع حدود 2600 متری از سطح دریا در حال تعامل است. لی شنگ، محقق دانشکده علوم زیستی دانشگاه پکن گفت که این اولین پاندای غول پیکر آلبینو است که در طبیعت ثبت شده است. او گفت: “هنوز مشخص نیست که آیا ژن آن به ارث می رسد و به طور پیوسته در جمعیت کوچک پاندا منتقل می شود یا خیر، و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.”

لازم به ذکر است که پانداهای غول پیکر بومی چین هستند و عمدتاً در کوه های استان های سیچوان، شانشی و گانسو یافت می شوند. بر اساس ارزیابی تنوع زیستی چین، تقریباً 1860 نفر از آنها در سال 2021 در طبیعت حضور داشتند.