واکنش پکن به حرکت کشتی جنگی ایالات متحده – RT World News

ارتش چین در پی عبور ناوشکن موشکی آمریکا از آبراه مورد بحث اعلام کرد که حضور ناو یو اس اس میلیوس در تنگه تایوان خطرات امنیتی ایجاد کرده و ثبات منطقه را تضعیف می کند.

ناو جنگی نیروی دریایی آمریکا روز سه‌شنبه از تنگه 125 کیلومتری عبور کرد که ارتش آمریکا آن را توصیف کرد. “روال” ماموریت نشان دادن ملت خود “تعهد به یک هند و اقیانوس آرام آزاد و باز.” پنتاگون تقریباً ماهی یک بار کشتی‌های جنگی را بین تایوان و سرزمین اصلی چین می‌فرستد و مرتباً هواپیماهای جنگی را برای گشت‌زنی در منطقه مستقر می‌کند.

ادامه مطلب


ناوشکن آمریکایی از تنگه تایوان عبور می کند

پکن چنین عملیاتی را تحریک آمیز و به ضرر صلح در منطقه می داند. سرهنگ شی یی، سخنگوی فرماندهی تئاتر شرقی ارتش آزادیبخش خلق (ETC) در پاسخ به آخرین مورد از این دست، گفت که عبور دارایی آمریکایی توسط ارتش چین نظارت می شود. وی افزود: نیروهای این کشور برای مقابله با تهدیدات و دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور، هر اقدام لازم را انجام خواهند داد.

تایوان آخرین پناهگاه نیروهای ملی گرا در حال عقب نشینی در جنگ داخلی چین در دهه 1940 بود. پکن و تایپه هر دو مدعی حاکمیت بر کل قلمرو چین هستند.

مانند بسیاری از کشورهای دیگر، ایالات متحده که از خودمختاری خودخوانده تایوان حمایت می کند، موضع ابهام دیپلماتیک خود را حفظ می کند و به رسمیت می شناسد که پکن ادعای حاکمیت بر جزیره دارد و از برخورد رسمی با متحد خود به عنوان یک کشور مستقل خودداری می کند.

مطالب جدید پیشنهادی
لباس مرد عنکبوتی قرمز و آبی اهمیت طرح بندی خوشگل به جهت رده سنی کودک و نوجوان

هم واشنگتن و هم پکن در سال‌های اخیر حضور نظامی خود را در اطراف تایوان افزایش داده‌اند، زیرا رقابت قدرت‌های بزرگ بین دو کشور به شدت تنش می‌شود.

اگر این داستان را دوست دارید، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!