هشدار آب و هوای شدید «نورمال»، رئیس اورژانس ایالات متحده، دین کریسول پس از گردباد

هشدار رئیس اورژانس ایالات متحده پس از وقوع گردباد در شرایط جوی شدید

جو بایدن گفت که سیستم طوفان احتمالا “یکی از بزرگترین طوفان های طوفان در تاریخ ما” بوده است.

واشنگتن:

یک مقام ارشد مدیریت اضطراری ایالات متحده روز یکشنبه پس از آنکه طوفان های عظیم شش ایالت را ویران کرد، گفت: طوفان های قوی تر، مخرب تر و مرگبارتر «عادی جدید» خواهند بود، زیرا اثرات تغییرات آب و هوایی ریشه دوانده است.

هواشناسان و سایر دانشمندان مدت‌هاست که نسبت به شدت فزاینده رویدادهای جوی مانند طوفان، آتش‌سوزی و سیل هشدار داده‌اند.

اما این بحران در یک شب جمعه به شنبه به طرز وحشتناکی به خانه رسید، زمانی که بیش از دوجین چرخش در بخش‌های وسیعی از قلب آمریکا هجوم آوردند و بیش از 90 کشته، ده‌ها مفقود و جوامع را ویران کردند.

دین کریسول، رئیس آژانس مدیریت اضطراری فدرال، در حالی که دور برنامه‌های گفتگوی صبح یکشنبه ملی را اجرا می‌کرد، قبل از رفتن به کنتاکی برای ارزیابی خسارت، به سی‌ان‌ان گفت: «این حالت عادی جدید ما خواهد بود. و کمک به هماهنگی واکنش فدرال.

رئیس FEMA افزود: “تأثیراتی که ما از تغییرات آب و هوایی می بینیم، بحران نسل ما است.”

کریسول در مورد چالشی که ایالات متحده برای رسیدگی به چنین رویدادهای آب و هوایی شدید با آن مواجه است، هشدار داد.

او در برنامه “این هفته” شبکه ABC گفت: “ما شاهد طوفان های شدیدتر، آب و هوای شدید، خواه طوفان، گردباد، آتش سوزی های جنگلی هستیم.”

تمرکزی که قرار است داشته باشم این است که چگونه شروع به کاهش اثرات این رویدادها کنیم؟

گردبادی که چندین شهر را به ویرانه تبدیل کرد، یک گردباد عظیم بود. بیش از 200 مایل (320 کیلومتر) در امتداد زمین غوغا کرد که یکی از طولانی ترین، اگر نگوییم طولانی ترین، ثبت شده است.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده روز شنبه گفت که سیستم طوفان احتمالا “یکی از بزرگترین طوفان های طوفان در تاریخ ما” است.

و در حالی که او تأکید کرد که تأثیر تغییرات آب و هوایی بر این طوفان‌های خاص هنوز مشخص نیست، “همه ما می‌دانیم که وقتی آب و هوا در حال گرم شدن است همه چیز شدیدتر است – همه چیز.”

دانشمندان از تعیین قطعی مبنی بر اینکه طوفان های شدیدتر نتیجه تغییرات آب و هوایی هستند کوتاهی کرده اند، اما آنها موافق هستند که شواهدی در حال ایجاد است.

یک مقاله اخیراً توسط انجمن علمی AGU منتشر شده است که می گوید تجزیه و تحلیل آن “پیشنهاد می کند که افزایش دمای جهانی بر وقوع شرایط مساعد برای آب و هوای شدید تأثیر می گذارد.”

دانیل سواین، دانشمند آب و هوای دانشگاه UCLA، روز شنبه در پاسخ به این مطالعه توییت کرد و گفت که اگرچه تأثیر تغییرات آب و هوا بر آب و هوای شدید مانند گردبادها به خوبی ثابت نشده است، “تحقیقات رو به رشدی وجود دارد (از جمله این مقاله که اواخر منتشر شد) این نشان می دهد که گرم شدن هوا احتمالاً چنین خطراتی را در بسیاری از مناطق جهان افزایش می دهد.”

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)