نوع Omicron در 2 نفر با بوستر شات در سنگاپور یافت شد

نوع Omicron در 2 نفر با بوستر شات در سنگاپور یافت شد

سنگاپور طی ماه گذشته شاهد کاهش شدید موارد COVID-19 در جامعه بوده است.

دو تن از ساکنان سنگاپور ممکن است حتی پس از دریافت واکسن‌های تقویت‌کننده کووید-19، نوع omicron را گرفته باشند، در مواردی که ممکن است محافظت ارائه شده توسط دوز سوم واکسن را روشن کند.

وزارت بهداشت اواخر روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، یک زن 24 ساله، کارمند خدمات مسافری فرودگاه، آزمایش اولیه مثبت را به omicron برگردانده است، که اولین مورد محلی این نوع در ایالت-شهر است. این وزارتخانه گفت که فرد دوم پس از بازگشت از آلمان از طریق خط مسافرتی واکسینه شده در 6 دسامبر، یک مورد وارداتی محسوب می شود.

Pfizer Inc و BioNTech SE اوایل این هفته گفتند مطالعات آزمایشگاهی اولیه نشان می‌دهد که ممکن است برای خنثی کردن نوع omicron به دوز سوم واکسن کووید-19 آنها نیاز باشد. محققان شرکت کاهش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده‌ای را که با این نوع ویروس مبارزه می‌کنند، در مقایسه با سویه اصلی ویروس، در افرادی که فقط دو واکسن دریافت کردند، مشاهده کردند. با این حال، تقویت با یک شات اضافی از واکسن، محافظت را به سطحی مشابه با رژیم اولیه دو دوز بازگرداند.

وزارت بهداشت سنگاپور گفت: «با توجه به قابلیت انتقال بالا و گسترش آن در بسیاری از نقاط جهان، ما باید انتظار داشته باشیم که موارد Omicron بیشتری در مرزهای خود و همچنین در جامعه خود پیدا کنیم.”

این وزارتخانه گفت که هر دو نفر در حال بهبودی در ایزوله در مرکز ملی بیماری‌های عفونی هستند و تمام افراد نزدیک در قرنطینه 10 روزه در مراکز تعیین‌شده قرار خواهند گرفت.

مطالب جدید پیشنهادی
سقوط کودکان در یک حادثه عجیب در قلعه بادی - RT World News

این کارگر فرودگاه به عنوان بخشی از آزمایش هفتگی برای کارگران مرزی خط مقدم آزمایش شده بود. بر اساس این بیانیه، وقتی از طریق آزمایش تشخیص داده شد، او بدون علامت بود. در مورد دوم، تست زن 46 ساله با واکنش زنجیره ای پلیمراز در بدو ورود منفی بود. با این حال، روز بعد دچار آبریزش بینی شد و فردای آن روز به دنبال درمان پزشکی بود که آزمایشش مثبت شد.

سنگاپور در طول ماه گذشته شاهد کاهش شدید موارد اجتماعی همراه با کاهش قابل توجه بارهای بیمارستانی بوده است. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط بلومبرگ، این ایالت یکی از بهترین نرخ های واکسیناسیون در جهان را دارد. 87٪ از کل جمعیت کاملاً واکسینه شده اند، در حالی که 96٪ از افراد واجد شرایط کاملاً واکسینه شده اند که بیشتر آنها با Pfizer یا Moderna هستند. حدود 29 درصد نیز تزریقات تقویت کننده دریافت کرده اند. مقامات دولتی گفته اند که به زودی برای افراد سنین 5 تا 11 سال جریمه ارائه می شود.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)