میلیون‌ها نفر در چین به قرنطینه کووید فرستاده شدند – RT World News

مقامات در شیان چین پس از گزارش 140 مورد انتقال کووید در داخل کشور در 10 روز گذشته، شهر را قرنطینه کرده اند، همه مغازه های غیر ضروری را بسته اند و همه رستوران ها را از باز کردن منع کرده اند.

مقامات شیان روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی از اجرای اقدامات جدید برای جلوگیری از شیوع کووید-19 خبر دادند. همه مغازه‌های غیرضروری موقتاً بسته خواهند شد، در حالی که تا زمانی که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا کاهش پیدا نکند، غذاخوری‌های غذاخوری مجاز نیستند.

ادامه مطلب


تعداد مبتلایان جدید کووید در بریتانیا برای اولین بار در یک روز به ۱۰۰ هزار نفر رسید

از روز پنجشنبه در هر خانوار فقط یک نفر می تواند هر دو روز یکبار خانه خود را برای بازدید از مغازه های ضروری ترک کند. ژانگ فنگو، یکی از مقامات رسمی، گفت که همه افراد باید در خانه بمانند، مگر اینکه مشاغلی داشته باشند که از نظر دولت ضروری است.

مقامات شهر همچنین از مردم خواستند که شیان را ترک نکنند مگر اینکه آزمایش کووید-19 را انجام داده و نتیجه منفی دریافت کرده باشند. طبق گزارش تلویزیون دولتی CCTV، مقامات محلی قبلاً حدود 7000 نفر را متقاعد کرده بودند که شهر را ترک نکنند.

کنفرانس‌های بزرگ، روزهای آموزشی، مهمانی‌های باغ و رقص از جمله لیست طولانی رویدادها و فعالیت‌هایی هستند که توسط دولت محلی در تلاش برای محدود کردن گسترش کووید ممنوع است. کسب‌وکارها نیز تشویق شده‌اند تا ترتیبات کاری انعطاف‌پذیر را برای کارمندان فراهم کنند.

به گفته مقامات، اقدامات تست کووید و اسکن دما تشدید خواهد شد.

این شهر شمال غربی که 13 میلیون نفر در آن زندگی می کنند، از 12 دسامبر بیش از 140 عفونت محلی را با علائم تایید شده گزارش کرده است. گزارش شده است که این خوشه توسط نوع دلتا کووید-19 ایجاد شده است.

پکن تمایل خود را برای حذف خوشه های کووید جدید به محض ظهور نشان داده است. تحقیقات اخیر همچنین نگرانی‌هایی را در مورد اثربخشی واکسن‌های چینی در برابر آخرین نوع کووید-19، سویه بسیار مسری Omicron، در مقایسه با نسخه‌های قبلی این ویروس ایجاد کرده است.