مسئله اوکراین تنها با فشار بر روسیه حل نمی شود – مکرون – RT World News

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در یک کنفرانس مطبوعاتی پیش از اینکه پاریس ریاست دوره ای شورای اروپا را بر عهده بگیرد، گفت: حل مشکل اوکراین تنها با فشار بر روسیه امکان پذیر نیست.

مکرون در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه با اشاره به بحران اوکراین گفت که نزدیک شدن اروپا به کی یف مهم است، اما ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه “کلیدهای بسیاری برای وضعیت” در شرق اوکراین ماکرون افزود که قصد دارد در آینده نزدیک با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین و پوتین درباره این وضعیت گفتگو کند.


بایدن بحران اوکراین را با موفقیت حل کرد

رئیس جمهور فرانسه استدلال کرد که «فرمت نرماندی» مذاکرات به میزبانی فرانسه و آلمان بود که به توقف خونریزی در شرق اوکراین کمک کرد.

میل ما تماس با رئیس جمهور زلنسکی است که روز چهارشنبه او را می بینم و در تماس با رئیس جمهور پوتین که هفته آینده با او مذاکره خواهم کرد، برای از سرگیری این قالب و روند سیاسی.” مکرون گفت.

او همچنین از جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به خاطر تماس ویدیویی با پوتین در روز سه‌شنبه قدردانی کرد، اما خاطرنشان کرد که دخالت واشنگتن بر تلاش‌های دیپلماتیک اروپا بی‌تفاوت نیست.

“من فکر می کنم این هماهنگی جایگزین قالب موجود نخواهد شد. خود پرزیدنت بایدن در این بیانیه به اهمیت فرمت نرماندی اشاره کرد. مکرون گفت.

کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه پیش از آن که فرانسه ریاست شش ماهه شورای اروپا در ژانویه را بر عهده بگیرد، برگزار شد. اهداف ماکرون که علناً برای این دوره اعلام شده است، دستیابی است “حاکمیت استراتژیک” اتحادیه اروپا، هم از نظر نظامی و هم اقتصادی.

مطالب جدید پیشنهادی
ویدیوی مهیج نشان می دهد که SUV از روی مردم در رژه کریسمس ایالات متحده می دود