مزیت های هوشمند سازی ساختمان چیست؟

لامپ های هوشمند و پریز های هوشمند از روش های دیگر هوشمندسازی روشنایی می باشند. تعداد خروجی های کلید هوشمند علاوه بر صرفه اقتصادی در نصب خانه هوشمند ،باعث سادگی و سهولت در اجرای آن نیز میشود. کاربران در خانه هوشمند میتوانند برای برآورده کردن نیازهای روزانه فقط با لمس یک دکمه فرمان موردنظرشان را صادر کنند. مشخصا با شنیدن خانه هوشمند اولین چیزی که به ذهن هر شخصی می رسد زندگی در آسایش و رفاه و به سبک مدرن در یک خانه پر از تجهیزات مدرن است . اولین گام برای هوشمندسازی ساختمان در حال ساخت، برآورد دقیق تجهیزات مورد نیاز جهت هوشمندسازی ساختمان است. البته باید بگویم که اسپانیا اولین کشوری بود که این شرکت هوشمند، فعالیتش را در آن آغاز کرد و در حال حاضر این برند هوشمند سازی، در بیش از 80 کشور دنبا فعال است و مستند این وضوع خواهد بود که شرکتی بسیار معتبر در دنیا است. این سهم به سرعت در حال افزایش است. توپولوژی ستاره به این صورت است که به جای اینکه هر کامپیوتر قادر به ارتباط مستقیم با سایر کامپیوترها باشد، از یک کامپیوتر جدید به عنوان واسط بین سیستمهای کامپیوتری استفاده میشود، که پیغامها را بین آنها جابه جا کند و تمام سیستمها با آن در ارتباط باشند.

از آن جایی که دستگاههای متفاوت توسط شرکتهای مختلف تولید میشوند هر کدام از آنها به یک برنامه جدا نیاز دارند و کاربران برای مدیریت تمامی دستگاههای هوشمند خود نمیتوانند از سرعتی مانند سرویس کنترل مرکزی برخوردار شوند. هاب لوکسین یک کنترل کنندهی مرکزی محسوب میشود. این ﻻمپ ها به طور جداگانه از سیستم های دیگر طراحی شده اند و می توان آنها را به سادگی از طریق اپلیکیشن های نصب شده بر روی موبایل یا تبلت کنترل کرد. سیستم هوشمند اتاق سرور دارای قابلیت بازیابی خودکار می باشد و در هنگام بروز شرایط محیطی نامطلوب بطور اتوماتیک سیستم های تهویه مطبوع پشتیبان و فن های اضطراری را فعال می کند و یا سرورها را خاموش می کند. این ماژول دارای ساعت دقیق داخلی برای برنامه زمان بندی روشن و خاموش شدن روشنایی می باشد . سیم کشی سازه با سیم های 2.5 به همراه کلید و پریز ، چراغ روشنایی بیرونی و لوستر برای روشنایی داخل می باشد.

مطالب جدید پیشنهادی
گزارش نسل کشی اویغورهای چین عمیقاً نگران کننده است: سازمان ملل

شاید اکنون زمان آن فرا رسیده باشد که روشنایی منزل خود را هوشمند کنید. خانهی هوشمند با ایجاد یک شبکهی متمرکز که کنترل امنیت، دما، تجهیزات روشنایی، وسایل سرگرمی و سایر لوازم منزل را بر عهده دارد، مفهوم IoT را تا حدی فراتر میبرد. در این مقاله سعی بر آن شده است تابا بهره گیری از تکنولوژیهای در دسترس و به منظور راحتی کاربران ، با ایجاد بستر مناسب برای کنترل وسایل الکتریکی به صورت بیسیم و از طریق موبایل آرامش خاطر کاربران را فراهم سازیم که هدف خودکار سازی و انجام کارهای خانه به صورت هوشمند است. برای آموزش هوشمند سازی ساختمان باید نمونه هایی از وسایل هوشمند را بشناسیم. هوشمندسازی ساختمان از جمله فناور های نوین کشف شده توسط انسان است که علاوه بر کاهش مصرف انرژی، با ایجاد شرایط مناسب و ایده آل، موجب افزایش آسایش زندگی افراد نیز شده است. برای مثال شما میتوانید تعریف کنید که با فعال شدن سنسور دود چراغ های مسیر خروج روشن شود و برای شما پیامک ارسال شود. در یک خانه هوشمند ، نیازی نیست برای انجام مجموعه ای از کارهای دنباله دار و تکراری در هر روز ، هر بار تنظیمات به سیستم مرکزی به صورت دستی وارد شود و از این طریق سیستم هایی فعال یا غیر فعال شوند .

ساختار ارتباط بیسیم: در ساختار ارتباط بیسیم، انتقال اطلاعات از طریق امواج الکترومغناطیس و یا نور مادونقرمز انجام میگیرد و دیگر به کابلکشی مجزا نیازی نیست. در لوکسین به جای اینکه تک تک ماژولها، فرمانها را مدیریت کنند، هاب شما این مسئولیت را به خرید وسایل هوشمند سازی خانه عهده میگیرد. در هنگام بهره برداری براحتی می توان عملیات تغییر و بهینه سازی برای راهبری بهتر و کاهش هزینه های انرژی و کاهش هزینه های تعمیراتی را انجام داد. مزیت های هوشمند سازی ساختمان چیست؟ مفهوم سناریو در خانه هوشمند چیست ؟ اپلیکیشن گوگل هوم چیست؟ هاب لوکسین پیغامهای شما را از سمت اپلیکیشن دریافت کرده و پس از رمز نگاری، رمزگشایی کرده و آنها را به سمت ماژولهای هوشمند ساز خانه شما ارسال میکند. به همین دلیل برای اینکه فرمانها از سمت اپلیکشین به سمت ماژولهای هوشمند سازی خانه هوشمند لوکسین برسند، به یک واسط و مترجم نیاز است. یک روز شلوغ و پرمشغله زندگی در دنیا مدرن، در یک خانه هوشمند را تصور کنید. حالا تصور کنید به محض رسیدن به محل سکونت خود ، تمام این اتفاقات بصورت اتوماتیک انجام شود . در یک خانه هوشمند فقط کافی است بر اساس نیازهای فرد یا ساکنین خانه مجموعه ای از اتفاقات پشت سرهم را برای سیستم مرکزی تعریف کرد و فقط با لمس یک کلید این برنامه را اجرا کرد .

مطالب جدید پیشنهادی
کربن فعال در صنایع مختلف چه کاربردهایی دارد؟

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت هوشمند سازی خانه های قدیمی.