مرگ 2 آمریکایی، بیش از 200 نفر در معرض خطر ابتلا به مننژیت قارچی پس از انجام جراحی زیبایی در مکزیک

مرگ 2 آمریکایی، بیش از 200 نفر در معرض خطر ابتلا به مننژیت قارچی پس از انجام جراحی زیبایی در مکزیک

هر دو بیمار تحت لیپوساکشن قرار گرفته بودند

مقامات ایالات متحده و مکزیک از سازمان بهداشت جهانی (WHO) درخواست کرده‌اند تا به دلیل شیوع مننژیت قارچی مرتبط با جراحی‌های زیبایی در مکزیک، وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کند. بی بی سی گزارش شده است.

قابل ذکر است، دو آمریکایی به دلیل شیوع مشکوک مننژیت قارچی پس از عمل جراحی تحت بیهوشی اپیدورال در ماتاموروس، مکزیک جان خود را از دست دادند. هر دو بیمار تحت لیپوساکشن قرار گرفته بودند که در آن چربی از نواحی بدن خارج می شود.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده هشدار داده است که صدها نفر دیگر ممکن است در معرض خطر باشند. CDC گفت که قبلاً 25 نفر را در ایالات متحده با موارد “مشکوک” یا “احتمالی” مننژیت قارچی شناسایی کرده است. بیش از 200 آمریکایی که بین ژانویه تا 13 می به کلینیک های ماتاموروس سفر کرده اند در معرض خطر هستند.

«مقامات دو کلینیک مرتبط با شیوع بیماری را شناسایی کرده اند، مرکز جراحی ریور ساید و کلینیکای K-3. این کلینیک ها در 13 می 2023 تعطیل شدند. CDC نوشت.

CDC همچنین با 25 بخش بهداشت ایالتی و محلی همکاری می کند تا با افرادی که در ایالات متحده در معرض احتمالی قرار دارند تماس بگیرند و به آنها توصیه کند برای آزمایش های تشخیصی مننژیت به نزدیک ترین مرکز بهداشتی، مراقبت های فوری یا اتاق اورژانس مراجعه کنند. به افرادی که تست عفونت آنها مثبت است داروهای ضد قارچ داده می شود و از کسانی که نتیجه آنها منفی است خواسته می شود که مراقب علائم باشند.

قابل ذکر است که بسیاری از شهروندان ایالات متحده برای انجام عمل های زیبایی مانند لیپوساکشن، بزرگ کردن سینه و لیفت باسن برزیلی به مکزیک سفر می کنند زیرا ارزان تر هستند. این جراحی ها شامل یک تزریق اپیدورال – یک تزریق بی حس کننده در اطراف ستون فقرات است. با این حال، دارویی که برای بیهوشی در شیوع فعلی استفاده می شود، آلوده شد و در دو بیمارستان خصوصی استفاده شد.

علائم مننژیت می تواند شامل تب، سردرد، سفتی گردن، استفراغ، حساسیت به نور و تغییر در وضعیت ذهنی باشد. CDC خاطرنشان کرد که عفونت های قارچی مننژیت مسری نیستند و از فردی به فرد دیگر منتقل نمی شوند. با این حال، پس از بروز علائم، به سرعت می تواند تهدید کننده زندگی باشد.