مردی با سرفه از بیمارستان بازدید کرد، پزشکان متوجه آلودگی کرم نواری شدند

مردی با سرفه از بیمارستان بازدید کرد، پزشکان متوجه آلودگی کرم نواری شدند

تشخیص این مرد بسیاری را در شبکه های اجتماعی شوکه کرد. (تصویر نمایندگی)

مردی در برزیل که با شکایت از سرفه به یک پزشک در بیمارستان مراجعه کرده بود، پس از اینکه نتایج آزمایش نشان داد بقایای ده ها لارو کرم نواری نشان داد، شوکه شد. دکتر Vitor Borin P de Souza، پزشک بیمارستان das Clinicas Botucat در سائوپائولو، تصاویر اشعه ایکس از تشخیص وحشتناک را در توییتر به اشتراک گذاشت که در آن بحث‌های زیادی ایجاد شد. دکتر بعداً موضوع توییتر را حذف کرد، اما قبلاً در فضای مجازی منتشر شده بود و توسط چندین رسانه خبری گزارش شده بود.

به گفته مستقر در انگلستان مترودکتر گفت که این مرد از سیستیسروزیس رنج می برد، وضعیتی که در آن لارو کرم نواری معمولاً در روده افراد یافت می شود در جاهای دیگر چروک می شود.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) می‌گوید که این عارضه تنیازیس نامیده می‌شود و می‌تواند توسط کرم‌های نواری مختلف ایجاد شود. سازمان جهانی بهداشت همچنین گفت، تنها تانیا سولیوم، که کرم نواری خوک نیز نامیده می شود، باعث مشکلات عمده سلامتی می شود.

دلیل اصلی ابتلای انسان به سیستیسروز، مصرف غذای نپخته مانند گوشت خوک با تخم‌های کرم نواری است.

دکتر دو سوزا در مورد تشخیص گفت: “سیستیرکوزیس از خوردن تخم‌های کرم نواری (که در مدفوع انسان‌های دارای کرم نوار وجود دارد) به دست می‌آید. نمی‌خواهید آن را بگیرید؟

به گفته متخصصان، گاهی اوقات بعد از خوردن تخم کرم نواری، کیست ها ماه ها یا حتی سال ها طول می کشد.

اما مصرف کرم‌های نواری چندان مضر تلقی نمی‌شود، زیرا کیست‌ها را می‌توان به راحتی از طریق جراحی یا از طریق دارو حذف کرد.