مدیر عامل آمازون می گوید حذف 27000 نقش سخت است، اما به خوبی نتیجه خواهد داد

مدیر عامل آمازون می گوید حذف 27000 نقش سخت است، اما به خوبی نتیجه خواهد داد

آمازون در حال سرمایه گذاری در زمینه های جدیدی مانند هوش مصنوعی است.

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، نامه ای سالانه به سهامداران نوشت و دوره های چالش برانگیزی که این شرکت در گذشته با آن روبرو بوده است را تشریح کرد و ابراز اطمینان کرد که تلاش های اخیر برای کاهش هزینه ها به رشد غول فناوری کمک خواهد کرد. وی همچنین در این نامه که در وب سایت رسمی غول تجارت الکترونیک منتشر شده است، اظهار داشت که تصمیم برای اخراج 27000 کارمند “سخت” است اما در طولانی مدت به نفع شرکت خواهد بود.

طی چند ماه گذشته، نگاهی عمیق به شرکت، تجارت به کسب و کار، اختراع به اختراع انداختیم و از خود پرسیدیم که آیا در مورد پتانسیل بلندمدت هر ابتکار برای ایجاد درآمد کافی، درآمد عملیاتی، جریان نقدی آزاد، اعتقاد داریم یا خیر. و بازگشت سرمایه سرمایه گذاری شده است.» آقای جاسی تأکید کرد که این منجر به تعطیلی مفاهیم فروشگاه فیزیکی مانند کتاب‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های 4 ستاره، بسته شدن تلاش‌های آمازون Fabric و Amazon Care و حرکت از «برخی دستگاه‌های جدیدتر که در آن‌ها مسیری برای بازگشت معنی‌دار نمی‌بینیم» شد. .

ما همچنین اولویت‌بندی کردیم که منابع خود را در کجا خرج کنیم، که در نهایت منجر به تصمیم سخت برای حذف 27000 نقش شرکتی شد. تعدادی تغییرات دیگر نیز وجود دارد که طی چند ماه گذشته برای ساده‌سازی هزینه‌های کلی خود و مانند اکثر مدیران، انجام داده‌ایم. تیم‌ها، ما به ارزیابی آنچه در کسب‌وکارمان می‌بینیم ادامه می‌دهیم و به صورت تطبیقی ​​پیش می‌رویم.”

علاوه بر این، او تاکید کرد که آمازون به استخدام کارمندان ادامه خواهد داد و اطمینان داد که به “غرامت به گزینه های سهام به جای پول نقد” ادامه خواهد داد.

علاوه بر این، او در این نامه گفت که آمازون با توجه به ظهور ابزارهای هوش مصنوعی، مانند ChatGPT در OpenAI، که توجه سیلیکون ولی را به خود جلب کرده و باعث رقابت تسلیحاتی تکنولوژیکی بین مایکروسافت و گوگل شده است، در حال سرمایه گذاری در حوزه های جدیدی مانند هوش مصنوعی است.

آقای Jassy ادعا کرد که در طول چند دهه گذشته، این شرکت یادگیری ماشینی را در برنامه‌های مختلف به کار برده است. این شرکت در حال حاضر در حال توسعه مدل‌های زبان یا برنامه‌های هوش مصنوعی خود است که ممکن است «تجربه هر مشتری» را بهبود بخشد.