مدارس با چرخش ابر دود سمی بر فراز سانتیاگو بسته می شوند (ویدئوها) – اخبار RT World

پس از وقوع آتش سوزی گسترده در کارخانه ای در شمال این شهر، دود غلیظ سیاه روز دوشنبه آسمان پایتخت شیلی را پر کرد. به مردم محلی توصیه شده است که در خانه بمانند و پنجره ها را بسته نگه دارند.

آتش سوزی در یک ساختمان صنعتی در شهرداری کویلیکورا از ساعات اولیه صبح دوشنبه آغاز شد. عکس‌ها و فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، چندین انبار را نشان می‌دهد که در شعله‌های آتش غرق شده‌اند و ستون عظیمی از دود تیره از بالای سرشان بلند شده است.

ابرهای دود به سرعت در سطح شهر پخش شد و از دور به وضوح قابل مشاهده بود و شبیه عواقب یک فوران آتشفشانی بود. به گفته آژانس هواپیمایی کشوری شیلی، این امر باعث وقفه در عملیات فرودگاه بین‌المللی سانتیاگو نشد، اما رسانه‌های محلی گزارش دادند که برخی از پروازهایی که از جنوب می‌رسند باید تغییر مسیر دهند.

مقامات دستور داده اند که مدارس در کویلیکورا و دو شهرداری مجاور به دلیل شدت حادثه تعطیل شوند. “همه انواع دود سمی هستند و تاثیری که ما خواهیم داشت به سطح قرار گرفتن در معرض و تمرکز بستگی دارد.” میگوئل مونوز، مدیر منطقه ای دفتر اضطراری ملی گفت.

وی از ساکنان خواست تا پنجره های خود را ببندند تا در معرض قرار نگیرند و در صورت بروز هر گونه ناراحتی عمده با مرکز بهداشتی محلی خود تماس بگیرند. مجاورت کارخانه محاصره شده و تردد در حین مهار آتش توسط نیروهای اورژانس منحرف شده است.

مطالب جدید پیشنهادی
Brownlow, Mark. Email And Webmail Statistics. Email Advertising Studies

علت همچنان نامشخص است. به گفته رسانه های محلی، انبارهایی که در آتش سوختند، فرش و مصالح ساختمانی در داخل آن انبار شده بود. تاکنون گزارشی از تلفات احتمالی این حادثه گزارش نشده است.