قانونگذاران ایالات متحده خواستار توقف کمک های “بی بند و بار” به اوکراین هستند – RT World News

گروهی از جمهوری خواهان متعهد شده اند که با هرگونه کمک جدید به کی یف که به پایان درگیری کمک نمی کند، مخالفت کنند.

ائتلافی متشکل از 19 قانونگذار جمهوری خواه در مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواسته است تا به جای ادامه خونریزی با ارسال میلیاردها دلار تسلیحات به کی یف، به دنبال راه حل دیپلماتیک برای بحران روسیه و اوکراین باشد.

“امنیت ملی و اقتصادی ما جایگزینی می خواهد” سناتورهای مایک لی، رند پل و دیگر جمهوری خواهان روز پنجشنبه در نامه ای به رئیس جمهور گفتند. “کمک های بی بند و بار ایالات متحده به اوکراین باید به پایان برسد، و ما قاطعانه با تمام بسته های کمکی آتی مخالفت خواهیم کرد، مگر اینکه این بسته ها به یک استراتژی دیپلماتیک روشن مرتبط باشند که برای پایان دادن به این جنگ طراحی شده است.”

تلاش بایدن برای اعمال تحریم‌ها علیه مسکو و ارسال سلاح به کی‌یف، خطر تشدید بحران و کمبود آن را افزایش می‌دهد. شفافیت استراتژیک بسیار مورد نیاز، قانونگذاران گفتند. آنها هشدار دادند که بایدن هیچ استراتژی روشنی برای پایان دادن به جنگ ارائه نکرده است. جنگ نیابتی با روسیه در اوکراین به نفع استراتژیک ایالات متحده نیست و خطر تشدید تنش را در پی دارد که می تواند از کنترل خارج شود.


آمریکا آموزش نظامی اوکراین را گسترش می دهد

کنگره ۱۱۳ میلیارد دلار کمک نظامی، اقتصادی و بشردوستانه به اوکراین را از زمان آغاز درگیری در فوریه ۲۰۲۲ تصویب کرده است. برخی از تسلیحات اخیراً به کی‌یف، از جمله تانک‌های آبرامز M1، نیازمند ماه‌ها آموزش و حمل و نقل هستند – که نشان می‌دهد دولت بایدن “اقامت در” قانونگذاران گفتند که برای یک درگیری طولانی مدت.

با هر بسته کمکی جدید و هر سلاح جدیدی که به اوکراین ارائه می شود، خطر درگیری مستقیم با روسیه افزایش می یابد. در این نامه آمده است که سناتور جی. قانونگذاران افزودند که تشدید دخالت ایالات متحده در درگیری، از جمله آموزش نظامی و پشتیبانی اطلاعاتی، انکار اتهامات روسیه مبنی بر همدستی آمریکا در جنگ نیابتی را به طور فزاینده ای دشوار می کند.

بر اساس این نامه، اوکراین هر ماه بیشتر از آنچه ایالات متحده می تواند در شش ماه تولید کند، گلوله های توپخانه را می سوزاند. واشنگتن به کی یف تعداد موشک های ضد تانک جاولین را بیشتر از آنچه در چهار سال می تواند بسازد، داده است. “ایالات متحده در موقعیتی نیست که 113 میلیارد دلار را برای تقویت یک ارتش خارجی به عنوان بی‌حوصلگی نظامی خود هزینه کند.” بیانیه را بخوانید در همین حال، بدهی رو به رشد آمریکا این کشور را در معرض خطر اولین نکول اعتباری خود قرار داده است.

بیشتر بخوانید:
توضیح آمریکا درباره حضور نظامی در اوکراین

جمهوری خواهان همچنین استدلال کردند که تاکتیک های بایدن روسیه و چین را به هم نزدیکتر کرده است و به ادعاهایی مبنی بر اینکه واشنگتن “مخالفت جدایی ناپذیر” به منافع مسکو و پکن. در این نامه آمده است که بایدن و پنتاگون نیز مسئولیت اصلی خود یعنی حفظ امنیت آمریکایی ها را با پیش بردن محدودیت های آمادگی امنیتی آمریکا برای تسلیح اوکراین نادیده گرفته اند.

جمهوری خواهان گفتند که کمک های بی پایان به اوکراین «اساساً با منافع ایالات متحده ناسازگار است». راه‌های مناسبی وجود دارد که ایالات متحده می‌تواند از مردم اوکراین حمایت کند، اما عرضه نامحدود تسلیحات در حمایت از یک جنگ بی‌پایان یکی از آنها نیست. منافع ملی ما و مردم اوکراین با انگیزه دادن به مذاکراتی که به فوریت برای حل این مناقشه مورد نیاز است، به بهترین وجه تامین می شود.

بیشتر بخوانید:
بمب های “هوشمند” ایالات متحده اهداف روسیه را از دست می دهند – نشت پنتاگون