شرکت کاشت مغز ماسک برای آزمایش‌های انسانی تأییدیه می‌گیرد – RT World News

هدف Neuralink حل طیف وسیعی از شکایات پزشکی با کاشت یک تراشه در جمجمه سوژه است

شرکت Neuralink، شرکت کاشت مغز ایلان ماسک که امیدوار است از فناوری خود برای درمان بیماری هایی مانند فلج و نابینایی استفاده کند، پس از دریافت تاییدیه از سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مجوز انجام آزمایشات انسانی را دریافت کرد.

“ما هیجان زده هستیم که به اشتراک بگذاریم که تأیید FDA را برای راه اندازی اولین مطالعه بالینی انسانی خود دریافت کرده ایم.” Neuralink در پستی در توییتر گفت. دانشمندانی که روی این پروژه کار می کردند در ماه مارس به رویترز گفتند، ماسک در چندین موقعیت قبلی پیش بینی کرده بود که این فناوری برای آزمایش پاک می شود، اما برنامه قبلی در اوایل سال 2022 توسط FDA رد شد.

تایید است “اولین قدم مهمی که روزی به فناوری ما اجازه می‌دهد به افراد زیادی کمک کند.” شرکت گفت و هست “نتیجه کار باورنکردنی تیم Neuralink با همکاری نزدیک با FDA.”

ماسک قبلاً گفته بود که جاه طلبی او برای Neuralink است “بازگرداندن عملکرد کامل بدن به فردی که دارای نخاع قطع شده است.”


شرکت تراشه مغز ماسک تحت تحقیقات فدرال ایالات متحده - رسانه

Neuralink می‌گوید هنوز برنامه‌ای برای شروع به‌کارگیری شرکت‌کنندگان ندارد، در حالی که FDA رسماً درباره تصمیم خود برای تأیید این فناوری برای آزمایش‌های انسانی اظهار نظر نکرده است. سال گذشته، ماسک گفت که به قدری به ایمنی دستگاه اطمینان دارد که مایل است تراشه را در مغز فرزندانش کاشته کند.

این شرکت در تظاهرات نشان داد که نمونه های اولیه ایمپلنت Neuralink که به اندازه یک سکه متوسط ​​است، تاکنون در جمجمه میمون ها کاشته شده است. ایمپلنت فعالیت عصبی را ثبت می کند و اطلاعات را با استفاده از اتصال بلوتوث به یک دستگاه خارجی مانند گوشی هوشمند منتقل می کند.

مطالب جدید پیشنهادی
کره جنوبی 5 مورد Omicron را در پرواز از نیجریه گزارش کرد

ماسک می‌گوید که Neuralink علاوه بر کمک به درمان مشکلات تحرک یا اختلال بینایی می‌تواند برای افراد مبتلا به افسردگی، اسکیزوفرنی و اوتیسم نیز مفید باشد – و حتی به عنوان ابزاری برای مرور وب و ارتباط تله‌پاتی بین افراد عمل کند.

Neuralink اواخر سال گذشته در میان شکایات مربوط به نقض حقوق حیوانات مورد انتقاد قرار گرفت. گزارشی که رویترز در ماه دسامبر منتشر کرد، گفت که حدود 1500 حیوان از جمله میمون، گوسفند و خوک در مراحل اولیه آزمایش کشته شده اند.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: