ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، مدارک لازم برای ورود به رقابت های ریاست جمهوری آمریکا در سال 2024 را ارائه کرد.

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، مدارک لازم برای ورود به رقابت های ریاست جمهوری آمریکا در سال 2024 را ارائه کرد.

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، روز چهارشنبه مدارکی را برای راه اندازی کمپین ریاست جمهوری 2024 خود ثبت کرد.

واشنگتن:

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، روز چهارشنبه مدارکی را برای راه اندازی کمپین ریاست جمهوری 2024 خود ثبت کرد که نشان دهنده 18 ماه تنش در پیش است، زیرا او و دونالد ترامپ در رقابتی نامزد جمهوری خواهان تلاش می کنند.

دیسانتیس به عنوان یک ستاره جمهوری خواه در حال ظهور در نظر گرفته می شد، اما با ماه ها حملات بی امان رئیس جمهور سابق، که علیرغم غرق شدن در تحقیقات جنایی، به یک رهبری فرماندهی رسیده است، گرفتار شده است.

فرماندار 44 ساله اسناد نامزدی خود را ساعاتی قبل از اعلام برنامه ریزی شده خود در یک گفتگوی زنده با مالک میلیاردر توییتر ایلان ماسک در پلت فرم صوتی این شبکه اجتماعی به کمیسیون انتخابات فدرال ارائه کرد.

سازمان سیاسی طرفدار DeSantis، Never Back Down، ویدئویی را برای همراهی با مراسم پرتاب منتشر کرد که حاوی سخنرانی فرماندار در انتخابات نوامبر 2022 بود، که در آن او متعهد شد که “فلوریدا جایی است که بیدار می شود تا بمیرد.”

او می گوید: “ما حقایق را به جای ترس انتخاب کردیم. ما آموزش را به تلقین انتخاب کردیم. ما طوفان را پشت سر گذاشتیم.”

ما در مدارس با بیدار می‌جنگیم. در شرکت‌ها با بیداری می‌جنگیم، هرگز تسلیم اوباش بیدار نخواهیم شد. ما شجاع خواهیم بود و هرگز عقب‌نشینی نخواهیم کرد.»

ماسک در سخنانی به کنفرانسی که توسط وال استریت ژورنال برگزار شد، رویداد فضایی توییتر ساعت 18:00 (2200 GMT) را کنایه زد و قول داد که این رویداد زنده و بدون فیلمنامه، با “پرسش ها و پاسخ های زمان واقعی” برگزار شود.

این اعلامیه در آغاز یک عقب نشینی سه روزه در میامی برای برخی از ثروتمندترین اهداکنندگان DeSantis است که قبل از اینکه فرماندار هفته آینده به چندین ایالت رای گیری زودهنگام برود، در جریان کمپین قرار خواهند گرفت.

– نمایه ملی –

دیسانتیس که مدت‌ها به عنوان فعال‌ترین رقیب ترامپ که دو بار استیضاح شده بود، شناخته می‌شد، از بسیاری از افراد امیدوار در رقابت برای نامزدی جمهوری‌خواهان بیشتر شناخته می‌شد – اما هنوز فاقد وجهه ملی نامزد پیشتاز است.

فرمت راه اندازی به او یک مزیت دوگانه ارائه می دهد – به او دسترسی ارزشمندی به 140 میلیون دنبال کننده ماسک می دهد که بسیاری از آنها در پایگاه ترامپ هستند. و اگر او نامزدی را به دست آورد، توجه تعدادی از رای دهندگان جوان تر و کمتر محافظه کار او احتمالا برای شلیک به کاخ سفید نیاز خواهد داشت.

دیسانتیس از پلتفرم خود به عنوان مدیر اجرایی فلوریدا برای تجلیل از اعتبار محافظه کارانه خود استفاده کرده است و در بهار امسال حدود 80 قانون جدید ایالتی را امضا کرده است که بسیاری از آنها “تلقین بیدار” را در مدارس و سایر مؤسسات دولتی هدف قرار داده اند.

آنها شامل ممنوعیت بحث درباره هویت جنسیتی و گرایش جنسی در مدارس، مسدود کردن بودجه برای تلاش‌ها برای ترویج تنوع در دانشگاه‌های دولتی و یکی از محدودترین قوانین سقط جنین در کشور هستند.

هرگز عقب ننشین، که به عنوان بازوی کمپین انتخاباتی فرماندار عمل می کرد، در اکثر ایالت های اولیه که نامزد شده بودند، عملیات زمینی دارد و در حال برنامه ریزی برای گسترش است.

اما این راه‌اندازی با کاهش رتبه‌بندی دیسانتیس همراه بود زیرا تعدادی از گام‌های نادرست در سیاست‌گذاری باعث ایجاد نگرانی در مورد آمادگی وی برای مقابله با ترامپ شده است.

او با وظیفه‌ای دلهره‌آور از بین بردن شکاف نظرسنجی‌های عظیم روبرو است، با وجود اینکه ترامپ در یک دادگاه مدنی نیویورک متهم به اتهامات مالی جنایتکارانه و متهم به سوء استفاده جنسی شده است، نزدیک به 40 درصد امتیاز دارد.

– جوکی برای تایید –

در پشت صحنه، اردوگاه های ترامپ و دیسانتیس برای جلب حمایت های سیاسی از سوی قانونگذاران ایالتی دست و پنجه نرم می کنند، در حالی که در سطح ملی، هیئت کنگره فلوریدا به شدت برای ترامپ شکست خورده است.

ماسک یکی از طرفداران معروف DeSantis است، اگرچه او گفت که توییتر در مورد نامزدی بی طرف خواهد ماند و میزبانی او برای راه اندازی کمپین نباید به عنوان تایید تلقی شود.

او بدون انتقاد صریح از ترامپ گفت: «من علناً گفته‌ام که ترجیح من و فکر می‌کنم ترجیح اکثر آمریکایی‌ها این است که یک نفر نسبتاً عادی در مقام ریاست جمهوری باشد.»

ستاره سابق تلویزیون واقعیت پس از حمله سال 2021 به ساختمان کنگره ایالات متحده توسط حامیانش از توئیتر منع شد و از زمان بازگرداندن در ماه نوامبر هیچ پستی منتشر نکرده است.

او تقریباً هر روز در سوابق، شخصیت و تناسب اندام خود به DeSantis حمله کرده است، اما به اطلاعیه روز چهارشنبه با خویشتن داری نسبی پاسخ داد – صرفاً نظرسنجی مطلوب را در پلتفرم آنلاین خود، Truth Social ارسال کرد.

یکی از دستیاران ترامپ گفت: “اعلام در توییتر برای رون دیسانتیس عالی است. به این ترتیب او مجبور نیست با مردم تعامل داشته باشد و رسانه ها نمی توانند هیچ سوالی از او بپرسند.”

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)