دوربین های آمازون برای جاسوسی از زنان استفاده می شود – تنظیم کننده – RT World News

دولت ایالات متحده گفت که به کارمندان رینگ “دسترسی بسیار خطرناک” به سیستم های امنیتی خانه مشتریان داده شد

شرکت دوربین‌های امنیتی Ring متعلق به آمازون پس از اینکه دولت ایالات متحده این شرکت را به نقض عمده حریم خصوصی متهم کرد، از جمله یک مورد که در آن یک کارمند ادعا می‌شد از بیش از 80 زن مختلف در طی چند ماه جاسوسی کرده بود، با پرداخت 5.8 میلیون دلار موافقت کرد. .

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) روز چهارشنبه تصمیم چند میلیون دلاری را اعلام کرد و گفت که رینگ موافقت کرده است که یک اختلاف حقوقی را خارج از دادگاه حل و فصل کند پس از اینکه مقامات فدرال این شرکت را متهم کردند. «عدم محدود کردن دسترسی کارمندان و پیمانکاران به ویدیوهای مشتریان خود» و پادمان های ضعیف برای داده های کاربر.

“بی توجهی رینگ به حریم خصوصی و امنیت، مصرف کنندگان را در معرض جاسوسی و آزار و اذیت قرار داد.” ساموئل لوین، مدیر دفتر حمایت از مصرف کننده FTC گفت:

در یک پرونده قضایی، کمیسیون رینگ را متهم کرد که به صدها کارمند و همچنین پیمانکاران شخص ثالث مستقر در اوکراین اعطا کرده است. «دسترسی کامل به هر ویدیوی مشتری، صرف نظر از اینکه آیا کارمند یا پیمانکار واقعاً به این دسترسی برای انجام وظایف شغلی خود نیاز دارد یا خیر». در حالی که می‌گفت این شرکت سیاست‌های کلی در برابر سوء استفاده از داده‌ها دارد، اما قبل از می 2018 هیچ آموزشی در مورد حفظ حریم خصوصی یا امنیت داده‌ها ارائه نکرده است. دسترسی خطرناک و غیر ضروری به داده های بسیار حساس برای یک مدتی.


متا، مادر فیس‌بوک، توسط ناظر ایرلندی ۱.۲ میلیارد یورو جریمه شد

FTC با اشاره به یک مورد بسیار فاحش در سال 2017، گفت که حمایت های ضعیف منجر به چندین نقض جدی حریم خصوصی شد. بین ژوئن و آگوست همان سال، یک کارمند مرد Ring هزاران ویدیو ضبط شده متعلق به حداقل 81 کاربر زن منحصر به فرد را مشاهده کرد. در صدها مناسبت جداگانه او معمولاً به دوربین های واقع در آن دسترسی داشت “صمیمی” فضاهایی مانند اتاق خواب

رینگ نتوانست جاسوسی کارمند را شناسایی کند، که تنها به لطف یکی از همکاران که رفتار مشکوک را گزارش کرده بود، فاش شد و در نهایت منجر به خاتمه کار وی شد. این حادثه باعث شد تا شرکت سیاست‌های امنیتی خود را تشدید کند، با این حال کارمندان همچنان اجازه دسترسی گسترده به دوربین‌های مشتریان را داشتند.

این شرکت مستقر در کالیفرنیا که توسط آمازون در سال 2018 خریداری شد، به دلیل اقدامات ضعیف در زمینه حفظ حریم خصوصی در گذشته مورد انتقاد قرار گرفته است، با یکی از شکایت های قانونی در سال 2020 مبنی بر اینکه Ring نتوانسته است از هک جلوگیری کند که منجر به “دلهره آور” تجاوز به حریم خصوصی کاربران در پاسخ به سؤالات قانونگذاران ایالات متحده در سال 2020، رینگ همچنین مجبور شد اذعان کند که از چهار مورد جداگانه اخراج کارمندان به دلیل دسترسی بیش از حد به دوربین های مشتریان آگاه بوده است.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: