در محاکمه تجاوز جنسی، وکیل می گوید که دونالد ترامپ ستون نویس “به زور مورد تجاوز قرار گرفت، نابود شد”

در محاکمه تجاوز جنسی، وکیل می‌گوید که به ترامپ «به زور تجاوز شده، نابود شد» ستون‌نویس

یک وکیل ترامپ که این اتهامات را رد می کند، گفت که کارول ستون نویس انگیزه پول بوده است.

نیویورک:

روز سه‌شنبه در دادگاه مدنی آمریکا که به شکایتی علیه رئیس‌جمهور سابق آمریکا رسیدگی می‌شود، گفته شد که دونالد ترامپ به یک ستون‌نویس مشهور سابق آمریکایی تجاوز کرده و سپس او را با اظهاراتی توهین‌آمیز «مسخره» کرد.

یک وکیل ترامپ که این اتهامات را رد می کند، گفت که شاکی E. Jean Carroll به دلیل پول و شهرت انگیزه داشته است زیرا بحث های آغازین باعث شروع روند مورد انتظار شد.

کارول 79 ساله می گوید که ترامپ در اواسط دهه 1990 در اتاق رختکن فروشگاه لوکس برگدورف گودمن در خیابان پنجم منهتن به او تجاوز جنسی کرد.

او می‌گوید این حمله پس از آن صورت گرفت که ترامپ با بازیگوشی از او برای خرید کادو لباس زیر زنانه راهنمایی خواست.

شاون کراولی وکیل کارول در دادگاه منهتن گفت: “لحظه ای که آنها در داخل (اتاق رختکن) بودند، همه چیز تغییر کرد. ناگهان هیچ چیز سرگرم کننده نبود. ترامپ تقریباً دو برابر اندازه او بود.”

این محاکمه که ماهیت جنایی ندارد، بخشی از رگبار مشکلات حقوقی است که نامزدی ترامپ در سال 2024 برای دومین دوره ریاست جمهوری را تهدید می کند.

این تنها چند هفته پس از محاکمه تاریخی ترامپ در مورد اتهامات جنایی مربوط به پرداخت پولی که به یک ستاره فیلم های مستهجن انجام شده است، صورت می گیرد.

کارول که روز سه شنبه در دادگاه حضور داشت، ابتدا این ادعا را در گزیده ای از کتابش که توسط مجله نیویورک در سال 2019 منتشر شد، مطرح کرد.

ترامپ سپس در پاسخ گفت که هرگز او را ندیده است، او «از نوع من نیست» و «کاملاً دروغ می‌گوید».

کارول ابتدا در سال 2019 از ترامپ به دلیل افترا شکایت کرد، اما نتوانست ادعای تجاوز به عنف را لحاظ کند، زیرا مدت زمان محدودیت برای جرم ادعایی منقضی شده بود.

اما قانون جدیدی در نوامبر سال گذشته در نیویورک اجرایی شد که به قربانیان تجاوز جنسی مهلتی یک ساله داد تا ده‌ها سال پس از وقوع حملات، از سوء استفاده‌کنندگان ادعایی خود شکایت کنند.

وکلای کارول شکایت جدیدی را تنظیم کردند که ترامپ را متهم به تجاوز و دست زدن به او کرد.

همچنین شامل توهین به خاطر پستی بود که ترامپ در پلتفرم Truth Social خود در ماه اکتبر انجام داد، جایی که او تجاوز ادعایی را رد کرد و از کارول به عنوان یک “کار کلاهبرداری کامل” یاد کرد.

کراولی گفت: “او حمله کرد. او را مسخره کرد. او را نابود کرد.”

جو تاکوپینا، نماینده ترامپ، گفت هیچ مدرکی دال بر این حمله وجود ندارد و کارول “از سیستم برای پول، دلایل سیاسی و موقعیت سوء استفاده می کند.”

– “آسیب روانی” –

شکایت او به دلیل “درد و رنج قابل توجه، آسیب های روانی و مادی پایدار، از دست دادن حیثیت و عزت نفس و تجاوز به حریم خصوصی او” درخواست خسارت نامشخصی دارد.

همچنین از ترامپ می‌خواهد که اظهارات خود را پس بگیرد.

حدود 12 زن ترامپ را به آزار جنسی متهم کرده اند. او همه اتهامات را رد کرده و هرگز به خاطر هیچ یک از آنها تحت تعقیب قرار نگرفته است.

هیچ تعقیب کیفری نمی تواند از پرونده کارول ناشی شود، اما اگر ترامپ شکست بخورد، اولین بار است که او از نظر قانونی به اتهام تجاوز جنسی مسئول شناخته می شود.

ترامپ در این پرونده شهادت سوگند خورده است و انتظار نمی رود در جریان محاکمه در جایگاه شاهد حضور داشته باشد زیرا وکلای کارول گفته اند که قصد ندارند با او تماس بگیرند.

محاکمه احتمالا یک تا دو هفته طول می کشد.

ترامپ اولین رئیس‌جمهور در حال حاضر یا سابقی بود که در اوایل ماه جاری میلادی به اتهام ارتکاب جرم متهم شد.

او نسبت به 34 مورد مربوط به پرداختی که درست قبل از انتخابات سال 2016 انجام شده بود و او را به کاخ سفید کشاند، بی گناه بود.

ترامپ همچنین به دلیل تلاش‌هایش برای برگرداندن شکست انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۲۰ در ایالت جنوبی جورجیا، سوءاستفاده از اسناد طبقه‌بندی‌شده از کاخ سفید و دست داشتن او در حمله به ساختمان کنگره آمریکا در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ مورد بازجویی قرار گرفته است.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)