خطر Omicron “بسیار بالا”، WHO در مورد “عواقب شدید” هشدار می دهد: 10 امتیاز

خطر Omicron

Omicron که برای اولین بار در آفریقای جنوبی یافت شد، حداقل در 12 کشور دیگر شناسایی شده است.

دهلی نو:
سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز دوشنبه اعلام کرد که نوع جدید Omicron کووید خطر جهانی «بسیار بالا» دارد و می‌تواند «عواقب شدید» در مواردی که افزایش می‌یابد داشته باشد و افزود هنوز مشخص نیست که چقدر مسری و خطرناک است. .

در اینجا مقاله تقلب 10 نقطه ای شما در مورد این داستان بزرگ است:

  1. سازمان جهانی بهداشت گفت که نوع Omicron احتمالاً در سطح بین‌المللی گسترش می‌یابد و از کشورها می‌خواهد با تسریع واکسیناسیون آماده شوند و برنامه‌های کاهشی را برای حفظ خدمات بهداشتی ضروری اجرا کنند.

  2. WHO در بیانیه ای گفت: “Omicron دارای تعداد بی سابقه ای از جهش های سنبله است که برخی از آنها به دلیل تأثیر بالقوه آنها بر مسیر همه گیری جهانی نگران کننده هستند.”

  3. در یادداشتی فنی آمده است: «اگر موج بزرگ دیگری از کووید-19 توسط Omicron اتفاق بیفتد، عواقب آن ممکن است شدید باشد.

  4. این سازمان گفت: “ریسک جهانی کلی مربوط به نوع جدید نگرانی Omicron بسیار بالا ارزیابی می شود.” به گفته WHO، تحقیقات بیشتری برای درک پتانسیل Omicron برای فرار از محافظت در برابر ایمنی ناشی از واکسن ها و عفونت های قبلی مورد نیاز است.

  5. سازمان جهانی بهداشت روز جمعه Omicron را به عنوان “نوعی نگرانی” معرفی کرد و سویه جدید را به همراه دلتا و رقبای ضعیف تر آن آلفا، بتا و گاما در دسته دردسرسازترین انواع کووید قرار داد.

  6. انتظار می رود داده های مهم در مورد Omicron در هفته های آینده منتشر شود. WHO معتقد است که می تواند بر افراد واکسینه شده نیز تأثیر بگذارد. در این بیانیه آمده است: «موارد و عفونت‌های کووید-۱۹ در افراد واکسینه شده، البته به نسبت کوچک و قابل پیش‌بینی، انتظار می‌رود».

  7. Omicron که برای اولین بار در آفریقای جنوبی یافت شد، حداقل در 12 کشور دیگر شناسایی شده است. موارد در بوتسوانا، ایتالیا، هنگ کنگ، استرالیا، بلژیک، بریتانیا، دانمارک، آلمان، کانادا، اسرائیل و جمهوری چک ظاهر شده است.

  8. چندین کشور قبلاً ممنوعیت سفر و محدودیت هایی را برای پروازها به آفریقای جنوبی و کشورهای همسایه اعمال کرده اند.

  9. ژاپن و اسرائیل ورود خارجی ها را ممنوع کرده اند. استرالیا می گوید که از ماه دسامبر برنامه های بازگشایی مرزها را به روی مهاجران و دانش آموزان ماهر بررسی خواهد کرد.

  10. هند آزمایش هنگام ورود را برای کسانی که از کشورهایی می‌آیند اجباری می‌کند که «Omicron» در آن‌ها یافت شده است. هر مسافر بین المللی که به هند می آید باید فرم خوداظهاری را پر کند و گزارش آزمایش RT-PCR منفی را نشان دهد. اگر هر یک از این دو شرط رعایت نشود نمی توانند وارد هند شوند.

مطالب جدید پیشنهادی
بایدن از خرید هواپیماهای جت آمریکایی توسط فنلاند در میان نگرانی های روسیه استقبال می کند - RT World News