حدس بزنید Merriam-Webster چه کلمه ای را به عنوان کلمه سال انتخاب می کند – RT World News

ناشر Merriam-Webster، که به‌ویژه به‌خاطر فرهنگ‌هایش معروف است، «واکسن» را به‌عنوان کلمه سال خود اعلام کرده است، و خاطرنشان می‌کند که چگونه راه‌حل پزشکی به یک بحث سیاسی و منبع تفرقه تبدیل شده است.

در نشریه ای در روز دوشنبه، مریام وبستر گفت که تعداد افرادی که کلمه ” را جستجو می کنندواکسن” در سال 2021 نسبت به سال 2019 1048 درصد افزایش یافته بود زیرا گروه انتشارات آن را به عنوان کلمه سال اعلام کرد.

ادامه مطلب


زنی هتل قرنطینه کووید را به آتش کشید

این مؤسسه انتشاراتی گفت که کلمات می‌توانند وسیله‌ای برای درگیری ایدئولوژیک شوند و این دقیقاً همان چیزی است که در مورد کلمه اتفاق افتاده است.واکسن” آنها ادعا کردند که “راه حل پزشکی امیدوار کننده” که نوید پایان دادن به بیماری همه گیر را که زندگی همه را بهم ریخته بود به ارمغان آورد “یک استدلال سیاسی و منبع تقسیم.”

“بزرگترین داستان علمی زمان ما به سرعت تبدیل به بزرگترین بحث در کشور ما شد و کلمه در مرکز هر دو داستان واکسن است.” گروه Merriam-Webster نوشت.

این شرکت آمریکایی همچنین خاطرنشان کرد که توسعه نوع جدیدی از واکسن، mRNA jabs، شرکت را بر آن داشت تا تعریف خود را از کلمه در ماه مه تغییر دهد. اکنون توضیحات اصلی به شرح زیر است: آماده‌سازی که برای تحریک پاسخ ایمنی بدن در برابر یک عامل یا بیماری عفونی خاص تجویز می‌شود (به صورت تزریقی). سپس متن بیشتر، فناوری واکسن مرسوم و واکسن‌های mRNA را توصیف می‌کند.

کلمه سال 2020 ناشر «پاندمی“، در حالی که همه‌گیری کووید-19 باعث شد کشورهای سراسر جهان در تلاش برای جلوگیری از شیوع آن قرنطینه شوند.

مطالب جدید پیشنهادی
آلمان بیش از 400 مرگ و میر ناشی از کووید را گزارش کرده است که بالاترین میزان از اواسط فوریه است

ناشران دیکشنری انگلیسی آکسفورد “موم” به عنوان کلمه سال قبل از آن در نوامبر.

اگر این داستان را دوست دارید، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!