جدایی جی کی رولینگ و هری پاتر – اخبار جهانی RT

ستاره‌های فیلم‌های هری پاتر برای 20 سالگرد ویژه برنامه HBO، منهای نویسنده JK Rowling، دوباره گرد هم می‌آیند. طرفداران و کامنت‌کنندگان از خود می‌پرسیدند که آیا غیبت رولینگ ربطی به دیدگاه‌های او در مورد مسائل تراجنسیتی دارد یا خیر.

«هری پاتر و سنگ جادو» 20 سال پیش در این هفته اکران شد و بازیگرانی چون دنیل رادکلیف، روپرت گرینت و اما واتسون به یک سوپراستار رسیدند. برادران وارنر روز سه‌شنبه اعلام کردند که این سه ستاره – و همچنین طیف وسیعی از بازیگران فرانچایز – به هاگوارتز برمی‌گردند تا در روز سال نو با عنوان «هری پاتر بیستم» پخش شود. سالگرد: بازگشت به هاگوارتز.

نویسنده ای که جی کی رولینگ به وضوح در تولید حضور ندارد. در بیانیه مطبوعاتی برادران وارنر هیچ اشاره ای به رولینگ نشده است، و اما واتسون در یک پست اینستاگرامی طولانی از طرفداران و سایر بازیگران تشکر کرده است، اما همچنین اشاره ای به رولینگ، که دیگر بازیگران هری پاتر دارد، نشده است. گفت آنها “همه چیز مدیون است” به.

تیم روابط عمومی رولینگ در مورد غیبت نویسنده اظهار نظری نکرد و هالیوود ریپورتر مدعی شد که نویسنده تنها در فیلم های آرشیوی در برنامه حضور خواهد داشت.

مفسران آنلاین بر این باورند که رولینگ به دلیل درگیری های پرمخاطب او با فعالان تراجنسیتی از برنامه ویژه گذشته نگر لغو شده است. رولینگ که خود را فمینیست معرفی می کند، علیه زبان بی طرفانه جنسیتی صحبت کرده و استدلال می کند که این زبان “پاک می کند” مفهوم جنسیت و در نتیجه مفهوم زن بودن. او همچنین بیان کرده است که رابطه جنسی یک مفهوم دوتایی است، و علیه حمام‌های خنثی از جنسیت استدلال می‌کند و ادعا می‌کند که با اجازه دادن مردان به حمام زنان، زنان از امنیت کمتری برخوردار می‌شوند.

نظرات رولینگ در مورد مسائل جنسیتی شدید بود واکنش متقابل از سازمان های دگرباشان جنسی و تهدید به مرگ و تجاوز جنسی از غیورترین ایدئولوگ های تراجنسیتی آنلاین. بازیگران دنیل رادکلیف و اما واتسون نیز هر دو سال گذشته علیه دفاع رولینگ از جنسیت بیولوژیکی صحبت کردند و رادکلیف اعلام کرد که “زنان تراجنسیتی زن هستند” و عذرخواهی از هواداران ناراحت “برای درد [Rowling’s] نظرات باعث شده است.»

“افراد ترنس همان کسانی هستند که می گویند هستند و سزاوار زندگی خود هستند بدون اینکه مدام از آنها سوال شود یا گفته شود آنها آن چیزی که می گویند نیستند.” واتسون زنگ زد.

مطالب جدید پیشنهادی
2.3 میلیارد شات کووید علیه Omicron بی فایده است - مطالعه - اخبار RT World

رولینگ بارها اعلام کرده است که با تبعیض ضد ترنس مخالف است، اما موضع خود را در مورد جنسیت تغییر نخواهد داد. من از تعظیم در برابر جنبشی امتناع می‌کنم که فکر می‌کنم با تلاش برای فرسایش «زن» به‌عنوان طبقه‌ای سیاسی و زیست‌شناختی و ارائه پوشش به شکارچیانی که پیش از آن کمتر صدمه می‌زند، آسیب‌های آشکاری به بار می‌آورد.» او سال گذشته نوشت

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید