تلفن وزیر دفاع سابق فرانسه هک شد – رسانه – اخبار RT World

فلورانس پارلی آخرین مقام بلندپایه ای است که گفته می شود توسط نرم افزارهای جاسوسی پگاسوس هدف قرار گرفته است

رسانه پارت روز سه شنبه گزارش داد که فلورانس پارلی وزیر دفاع سابق فرانسه با استفاده از نرم افزار نظارتی Pegasus که توسط اسرائیل ساخته شده است جاسوسی شده است. گفته می شود ردی از کد این نرم افزار جاسوسی در گوشی او کشف شده است.

به گفته این رسانه، بازرسان هفته گذشته پارلی را از کشف خود مطلع کردند. شواهد به یک طرف خاص در پشت این جاسوسی اشاره نمی کند، و همچنین نشان نمی دهد که دستگاه وزیر سابق چه زمانی آلوده شده است، اگرچه فرض می شود که یک دولت ملی پشت این جاسوسی است.

به گفته رسانه های فرانسوی، حداقل 23 شخصیت عمومی در فرانسه هدف هک پگاسوس قرار گرفته اند، از جمله امانوئل مکرون، رئیس جمهور و ادوارد فیلیپ، نخست وزیر سابق. گزارش ها حاکی از آن است که دولت مراکش ممکن است از این بدافزار برای جمع آوری اطلاعات استفاده کرده باشد.

تحقیقات قبلی سباستین لکورنو، سباستین لکورنو، وزیر آموزش سابق، ژاکلین گورو، وزیر سابق انسجام سرزمینی، جولین دنورماندی، وزیر سابق کشاورزی، و امانوئل وارگون وزیر سابق انتقال زیست محیطی را به عنوان قربانیان جاسوسی پگاسوس شناسایی کرده بود.

پگاسوس مسلماً شناخته شده ترین ابزار موجود در بازار است که امکان هک هدفمند بر روی دستگاه های الکترونیکی را فراهم می کند. پس از آلوده شدن، بدافزار دسترسی به اطلاعات شخصی ذخیره شده در تلفن را فراهم می کند و می تواند آن را به یک دستگاه نظارت تبدیل کند.

بیشتر بخوانید:
چین مدعی شد آمریکا به دنبال “هژمونی” سایبری است

توسعه‌دهنده NSO Group این محصول را به نمایندگی از دولت‌های سراسر جهان به کار گرفته است و ادعا کرده است که این سرویس برای مبارزه با جرایم سازمان‌یافته و تروریسم طراحی شده است. با این حال، منتقدان می گویند که از این بدافزار برای جاسوسی از روزنامه نگاران، مخالفان و مقامات خارجی در مقیاس وسیع استفاده شده است.

در سال 2021 گزارش شد که فهرستی از شماره‌های تلفن پرچم‌گذاری شده برای نفوذ توسط مشتریان NSO بیش از 50000 ورودی داشته است. این شرکت در آن سال در میان انبوهی از افشای نقش آن در نقض ادعایی حقوق بشر، با تحریم های ایالات متحده مواجه شد.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: