تزئینات پشت سر رهبر ونزوئلا تحت حمایت ایالات متحده از هم می پاشد – RT World News

خوان گوایدو، سیاستمدار اپوزیسیون که توسط ایالات متحده به عنوان “رئیس جمهور موقت” ونزوئلا شناخته می شود، در میانه یک سخنرانی پرشور بود که نشانی که روی صحنه پشت سر او نصب شده بود، روی زمین فرو ریخت.

به نظر می رسد تابلوی چوبی گردی که نشان ونزوئلا را نشان می دهد توسط شخصی که از پشت صحنه می گذرد تکان داده شده و در حالی که گوایدو در حال پاسخ به سوالی بوده پشت صحنه به زمین زده شده است. این لحظه روز دوشنبه توسط دوربین ها شکار شد و به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شد. یکی از کاربران توییتر آن را عنوان کرد، “وقتی تئاتر سقوط می کند.”

گوایدو این رویداد را به صورت زنده در حساب توییتر خود پخش کرده بود و لحظه فروپاشی فوک در مورد آن قابل مشاهده است. 58 دقیقه بعد.

این سیاستمدار مخالف خود را اعلام کرد “رئیس جمهور موقت” ونزوئلا در ژانویه 2019، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور فعلی را غیرقانونی خواند. “دیکتاتور.”


اسنادی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد که چگونه اطلاعات آمریکا از طریق رسانه های اجتماعی در انتخابات ونزوئلا مداخله کرده است

گوایدو با حمایت دولت ترامپ و بعداً دولت بایدن در واشنگتن تلاش های متعددی برای به دست گرفتن قدرت در کاراکاس انجام داده است. اتحادیه اروپا حمایت خود را در ژانویه 2021 لغو کرد.

سخنرانی روز دوشنبه پس از انتخابات منطقه ای آخر هفته انجام شد که در آن حزب حاکم سوسیالیست 20 فرمانداری را به دست آورد در حالی که اپوزیسیون تنها سه فرمانداری را به دست آورد. گوایدو گفت اکنون زمان آن فرا رسیده است “تعمل، اتحاد و کار” در میان رهبران اپوزیسیون، که نیاز به کنار گذاشتن نفس و همکاری با یکدیگر دارند “دیکتاتور را حذف کنید.”

ایالات متحده نتایج انتخابات را محکوم کرده است “کج” به نفع حزب مادورو، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه، قول داد به حمایت از گوایدو، از جمله تحریم‌ها علیه کاراکاس، ادامه دهد. انتظار می رود ناظران انتخابات اتحادیه اروپا روز سه شنبه در مورد تجربه خود در ونزوئلا اظهار نظر کنند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید