بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، کارکنان با شراب در گردهمایی در ماه مه 2020: گزارش

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، کارکنان با شراب در گردهمایی در ماه مه 2020: گزارش

در پاسخ، دفتر بوریس جانسون گفت که در آن روز جلسات کارکنان در باغ برگزار شد.

لندن:

روزنامه بریتانیایی گاردین روز یکشنبه عکسی از نخست وزیر بوریس جانسون و بیش از ده ها نفر دیگر در حال نوشیدن شراب در باغ محل سکونتش در خیابان داونینگ منتشر کرد که به گفته آن در طول قرنطینه COVID-19 در می 2020 گرفته شده است.

در پاسخ، دفتر او گفت که در آن روز جلسات کارکنان در باغ برگزار شد.

نخست‌وزیر جانسون در هفته‌های اخیر به خاطر میهمانی‌های ادعایی کریسمس در ادارات دولتی، از جمله مهمانی‌های خودش، در سال گذشته به دلیل نقض قرنطینه‌های COVID-19 تحت تأثیر یک رشته داستان‌های رسانه‌ای قرار گرفته است و دستور تحقیقات را صادر کرده است.

این گزارش ها رای دهندگانی را که سال گذشته از سوی دولت به آنها گفته شده بود که رویدادهای کریسمس خود را قربانی کنند، ناامید کرده است، و با این احتمال مواجه می شوند که برای دومین سال متوالی برنامه های کریسمس خود را محدود کنند، زیرا نوع Omicron به سرعت در حال گسترش است.

گزارش شده است که تصویر منتشر شده توسط گاردین مربوط به می 2020 است، اندکی پس از اینکه جانسون از بیمارستان مرخص شد، جایی که چندین شب را در مراقبت های ویژه با کووید-19 گذرانده بود.

جانسون را به همراه همسرش کری نشان می دهد که به نظر می رسد پسر تازه متولد شده خود را در آغوش گرفته است و دو نفر دیگر روی میزی روی تراس باغ داونینگ استریت با پنیر و شراب هستند.

مطالب جدید پیشنهادی
ایالات متحده باید با روسیه - مجارستان - RT World یک توافق امنیتی انجام دهد

در همان نزدیکی میز دیگری با چهار نفر دیگر قرار دارد و در فاصله کمی گروه بزرگتری روی چمن‌ها دور میزی با بطری‌های شراب ایستاده‌اند.

سخنگوی داونینگ استریت در پاسخ به سوالی درباره این تصویر گفت: جلسات کاری اغلب در ماه های تابستان در باغ داونینگ استریت برگزار می شود.

داونینگ استریت خانه نخست وزیر و همچنین محل کار او است. همسر نخست وزیر در شماره 10 زندگی می کند و بنابراین به طور قانونی از باغ استفاده می کند.

این روزنامه گفت که این عکس پس از آن به اشتراک گذاشته شد که دفتر جانسون هفته گذشته وقوع یک رویداد اجتماعی را تکذیب کرد و گفت که کارکنان خیابان داونینگ در بعدازظهر و عصر در باغ کار می کردند.

در آن روز، مت هنکاک، وزیر بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی از مردم خواسته بود به قوانین پایبند باشند و از آب و هوای خوب آخر هفته برای معاشرت گروهی استفاده نکنند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)