بریتانیا داروی گلاکسو اسمیت کلاین را تایید کرد، به نظر می رسد در برابر Omicron موثر است

بریتانیا داروی گلاکسو اسمیت کلاین را تایید کرد، به نظر می رسد در برابر Omicron موثر است

Sotrovimab توسط GSK بریتانیا و Vir Biotechnology مستقر در کالیفرنیا توسعه یافته است.

لندن، انگلستان:

تنظیم‌کننده‌های بریتانیایی روز پنجشنبه یک داروی گلاکسو اسمیت‌کلاین را برای درمان افرادی که در معرض خطر ابتلا به علائم شدید کووید-۱۹ هستند، تأیید کردند، به‌علاوه سازنده می‌گوید این دارو در برابر نوع جدید Omicron مؤثر است.

داروها و محصولات بهداشت و درمان گفت: درمان آنتی بادی، سوتروویماب، “در کاهش خطر بستری شدن و مرگ در بیمارستان در افراد مبتلا به عفونت خفیف تا متوسط ​​COVID-19 که در معرض افزایش خطر ابتلا به بیماری شدید هستند، ایمن و موثر است.” آژانس تنظیم مقررات (MHRA).

گلاکسو اسمیت کلاین (GSK) در بیانیه ای گفت: داده های پیش بالینی نشان داد که این دارو “فعالیت خود را در برابر جهش های کلیدی نوع جدید Omicron SARS-CoV-2 حفظ می کند.”

وی افزود: “تا به امروز، sotrovimab فعالیت مداومی را در برابر تمام انواع آزمایش شده نگرانی و علاقه تعریف شده توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) نشان داده است.”

آزمایش “برای تایید فعالیت خنثی کننده sotrovimab در برابر ترکیب همه جهش های Omicron با هدف ارائه به روز رسانی تا پایان سال 2021” ادامه دارد.

بر اساس گزارش MHRA، مشخص شد که یک دوز از این دارو خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ را تا 79 درصد در بزرگسالان پرخطر مبتلا به عفونت علامتی COVID-19 کاهش می دهد.

Sotrovimab توسط GSK بریتانیا و Vir Biotechnology مستقر در کالیفرنیا توسعه یافته است.

این یک آنتی بادی مونوکلونال است، نوعی پروتئین که به پروتئین اسپایک ویروس کرونا متصل می شود و توانایی آن را برای ورود به سلول های بدن کاهش می دهد.

مطالب جدید پیشنهادی
اتحادیه اروپا تعداد موارد "انتقال محلی" Omicron را تخمین می زند - RT World News

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)