برنامه آلمان برای مهار پنجمین موج کووید – با تمرکز بر افراد واکسینه نشده

برنامه آلمان برای مهار پنجمین موج کووید - با تمرکز بر افراد واکسینه نشده

کووید در آلمان: آلمان قبل از کریسمس محدودیت‌های جدیدی برای کرونا وضع کرده است.

برلین:

رهبران آلمان روز سه‌شنبه مهمانی‌های خصوصی سال نو را به ۱۰ نفر محدود کردند و تماشاگران را از بازی‌های فوتبال منع کردند تا جلوی شیوع Omicron را بگیرند و از اعمال محدودیت‌های جدید ویروس کرونا قبل از کریسمس خودداری کنند.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان پس از گفتگو با 16 رهبر منطقه ای آلمان گفت که این کشور با “موج پنجم” مواجه است زیرا نوع جدید و بسیار مسری Omicron جهان را فرا گرفته است.

شولز در حالی که اقدامات جدیدی را اعلام می کند که بر واکسینه شده و همچنین واکسینه نشده تأثیر می گذارد، گفت: «همه ما از بیماری همه گیر خسته شده ایم، اما این به ما کمک نمی کند، ما باید یک بار دیگر در کنار هم باشیم.

او گفت که از 28 دسامبر، آلمان کلوپ های شبانه و مکان های رقص را خواهد بست.

به منظور جلوگیری از برگزاری جشن‌های بزرگ در سال نو، تنها به 10 نفر از افرادی که واکسینه شده یا از کووید-19 بهبود یافته‌اند اجازه داده می‌شود در مهمانی‌های خصوصی گرد هم آیند.

آلمان پیش از این ممنوعیت فروش آتش بازی را برای دومین سال اعلام کرده بود تا از عیاشی ها دلسرد شود.

شولز گفت: «اکنون زمان مهمانی ها و شب های دنج با افراد زیاد نیست.

افراد واکسینه نشده فقط مجاز به معاشرت با دو نفر از یک خانواده دیگر هستند.

این قانون برای کودکان تا 14 سال اعمال نمی شود.

شولز افزود، همچنین از 28 دسامبر، رویدادهای بزرگ سازماندهی شده “دیگر با تماشاگران برگزار نخواهد شد، این امر به ویژه در مورد بازی های فوتبال صدق می کند.”

مطالب جدید پیشنهادی
Twitter Down برای هزاران کاربر: گزارش

بوندسلیگا دسته اول آلمان تا 7 ژانویه متوقف می شود، اما بازگشت به به اصطلاح “بازی های ارواح” به طور گسترده ای انتظار می رفت که منطقه بایرن قبلاً در اوایل این ماه قدم برداشت.

با این حال، دولت و نخست‌وزیر ایالت شولز به درخواست‌های مؤسسه بهداشتی رابرت کخ (RKI) برای اقدام «فوری» علیه Omicron توجه نکردند.

اوایل روز سه‌شنبه، RKI توصیه‌های به‌روزرسانی‌شده‌ای را صادر کرد که خواستار «حداکثر محدودیت‌های تماس» شد، در کنار اقدامات دیگری مانند توقف سفرهای غیرضروری و تمدید تعطیلات مدارس.

اما دولت جدید آلمان به رهبری شولتز، که در اوایل ماه جاری میلادی از کابینه آنگلا مرکل برگزیده شد، تاکنون اعمال قرنطینه را رد کرده است.

شولتز گفت که انتظار دارد آلمانی‌ها در طول دوره کریسمس “مسئولانه و محتاطانه” عمل کنند.

طرح های اضطراری

آلمان اخیراً با افزایش واکسیناسیون های تقویت کننده و حذف افراد واکسینه نشده از بخش بزرگی از زندگی عمومی، موفق شد موج چهارم شدید همه گیری را کند کند.

به گزارش RKI، پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا روز سه شنبه حدود 23000 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را اضافه کرد که در مقایسه با اوج بیش از 75000 مورد در اواخر نوامبر کاهش یافته است.

شولز با اشاره به تجربیات کشورهایی مانند بریتانیا، دانمارک و ایالات متحده گفت، با این حال انتظار می‌رود که نوع Omicron که به سرعت گسترش می‌یابد «در چند هفته» به سویه غالب تبدیل شود و به افزایش موارد ابتلا دامن بزند.

دولت آلمان از اپراتورهای زیرساخت های حیاتی – از جمله مراقبت های بهداشتی، پلیس، خدمات آتش نشانی و تامین کنندگان انرژی – خواسته است تا در صورت کمبود کارکنان به دلیل بیماری، برنامه های اضطراری خود را بررسی کنند.

مطالب جدید پیشنهادی
وزیر خزانه داری ایالات متحده اذعان می کند که تحریم ها ممکن است به دلار نتیجه معکوس بدهد - RT World News

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)