برزیل میزبان اجلاس آب و هوای COP30 در آمازون در سال 2025 خواهد بود

برزیل میزبان اجلاس آب و هوای COP30 در آمازون در سال 2025: گزارش

لولا از برزیل گفت که مردم می توانند در طول COP30 با آمازون — رودخانه ها و جنگل های آن آشنا شوند.

برازیلیا:

به گزارش سی ان ان، سازمان ملل برزیل را به عنوان میزبان نشست بین المللی آب و هوا، COP30، در شهر بلم دو پارا در آمازون در سال 2025 انتخاب کرده است. به گزارش سی ان ان، رئیس جمهور برزیل لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا روز جمعه اعلام کرد.

لولا در ویدئویی که در توییتر منتشر کرد، گفت: “من در پلیس‌های مصر، پاریس، کپنهاگ شرکت کرده‌ام و همه مردم درباره آمازون صحبت می‌کنند. پس چرا پلیس آمازون را نداشته باشیم. [people] می تواند آمازون را بشناسد، رودخانه ها، جنگل ها و جانورانش را ببیند.”

وزیر امور خارجه برزیل، مائورو ویرا، گفت که سازمان ملل پیشنهاد برزیل برای میزبانی COP30 را در 18 مه پس از درخواست لولا در جریان نشست COP27 سال گذشته در مصر تایید کرد.

بلم دو پارا شهری در شمال برزیل است که در حاشیه جنگل آمازون قرار دارد. این شهر پایتخت ایالت پارا است که در ساحل مصب رودخانه آمازون قرار دارد.

فرماندار پارا، هلدر باربالو، در همان ویدئو گفت که میزبانی این رویداد “امتیاز بزرگی برای کل کشور” است و گفت که این “مسئولیت” دستور کار آب و هوای برزیل را در مورد حقوق مردم بومی و محیط زیست افزایش می دهد. به گزارش CNN.

لولا قول داده است که با جنگل‌زدایی آمازون مقابله کند و خسارت‌های وارده به آمازون توسط سلف خود، ژائیر بولسونارو، که در دوره ریاست‌جمهوری او جنگل‌زدایی افزایش یافت، جبران کند.

مطالب جدید پیشنهادی
6 واکسن به عنوان تقویت کننده، به رهبری فایزر و مدرنا، وعده می دهند

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)