برای یکی از الکسای آمازون – اخبار جهانی RT

این غول فناوری اعلام کرد که الکسا اینترنت، سرویس رتبه‌بندی وب پیشگام آمازون، پس از دو دهه فعالیت در سال 2022 متوقف خواهد شد. زمانی یک ابزار ضروری برای مشاغل آنلاین و تبلیغات بود.

آمازون این خبر را روز پنجشنبه منتشر کرد و بیانیه‌ای کوتاه منتشر کرد: «پس از دو دهه کمک به شما برای یافتن، دستیابی و تبدیل مخاطبان دیجیتالی خود، تصمیم دشواری گرفتیم که Alexa.com را در 1 می 2022 بازنشسته کنیم.»


آمازون بزرگترین جریمه خود را محکوم کرد

نباید با دستیار خانگی این غول فناوری اشتباه گرفته شود، الکسای قدیمی‌تر از سال 1996 وجود داشته است و در سال 1999 به یکی از دارایی‌های آمازون تبدیل شد. Alexa.com بیشتر به دلیل پلتفرم رتبه‌بندی وب پیشرو خود، الکسا شناخته می‌شود. رتبه، که یکی از اولین خدماتی بود که رتبه‌بندی و تجزیه و تحلیل وب‌سایت را ارائه می‌کرد – چیزی که به ویژه برای مشاغل آنلاین و تبلیغ‌کنندگان مهم است.

10 رتبه برتر فعلی الکسا به این شکل است (7 از 10 وب سایت چینی هستند):

Google.com
Youtube.com
Tmall.com
Qq.com
Baidu.com
Sohu.com
Facebook.com
Taobao.com
360.cn
Jd.com

غول فناوری ترجیح داد در مورد دلایل تعطیلی این سرویس توضیحی ندهد. با این حال، آنچه شناخته شده است این است که Alexa.com از صدرنشینی در لیست خود فاصله زیادی دارد و تعداد ترافیک در دهه گذشته به طور مداوم کاهش یافته است.

الکسا از روز پنجشنبه ارائه اشتراک های جدید را متوقف کرد، در حالی که مشترکین موجود هنوز به این سرویس دسترسی دارند. در عین حال، آنها می توانند داده های ترافیکی خود را از پلت فرم صادر کنند.

مطالب جدید پیشنهادی
نقش چین در آتش بس جنگ یمن نباید بی توجه بماند - RT World News

رتبه الکسا نیز با ادعاهایی مبنی بر اینکه رتبه بندی آن نادرست است و خدمات آن به راحتی قابل دستکاری است، اختلاف نظر زیادی داشته است.