بانک جهانی از افزایش 93 میلیارد دلاری برای فقیرترین کشورها رونمایی کرد

بانک جهانی از افزایش 93 میلیارد دلاری برای فقیرترین کشورها رونمایی کرد

این بسته شامل 23.5 میلیارد دلار کمک از 48 کشور با درآمد بالا و متوسط ​​است (پرونده)

واشنگتن:

این موسسه چهارشنبه اعلام کرد که صندوق بانک جهانی برای کمک به فقیرترین کشورهای جهان 93 میلیارد دلار پول نقد برای کمک به افزایش کمک ها برای بهبود بیماری همه گیر و سایر برنامه ها دریافت کرده است.

وام‌دهنده توسعه مستقر در واشنگتن گفت، این بزرگترین تکمیل تاریخ برای انجمن توسعه بین‌المللی (IDA) بود که به 74 کشور کمک‌های بلاعوض ارائه می‌دهد که بیشتر آنها در آفریقا هستند.

بر اساس بیانیه ای، این بسته شامل 23.5 میلیارد دلار کمک از 48 کشور با درآمد بالا و متوسط ​​و همچنین تامین مالی از بازار سرمایه و کمک های خود بانک جهانی است.

دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی گفت: «تعهد سخاوتمندانه امروز شرکای ما گامی حیاتی در جهت حمایت از کشورهای فقیر در تلاش‌های آنها برای بهبودی از بحران کووید-19 است.

صندوق IDA هر سه سال یکبار پر می شود، اما به دلیل همه گیری، آخرین تزریق نقدی یک سال به جلو کشیده شد و تا ژوئن 2025 برقرار خواهد بود.

بانک جهانی گفت این بودجه به کشورها کمک می کند تا برای بحران های آینده، از جمله بیماری های همه گیر، شوک های مالی و بلایای طبیعی، بهتر آماده شوند.

در حالی که این صندوق ها از کشورها در سطح جهانی حمایت می کنند، منابع به طور فزاینده ای به آفریقا می رود که حدود 70 درصد از بودجه را دریافت خواهد کرد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)

مطالب جدید پیشنهادی
ایالات متحده بدافزار روسیه را که به مدت 20 سال برای جاسوسی در 50 کشور استفاده می شد غیرفعال کرد