ایلان ماسک می گوید حساب های غیرفعال توییتر در حال پاکسازی هستند

ایلان ماسک می گوید حساب های غیرفعال توییتر در حال پاکسازی هستند

از زمانی که ماسک توییتر را خرید، این شرکت اعتدال محتوا در این شبکه را کاهش داده است.

سانفرانسیسکو:

ایلان ماسک روز دوشنبه اعلام کرد که توییتر حساب‌هایی را که برای مدت طولانی استفاده نشده‌اند را لغو می‌کند.

این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که ماسک تلاش می‌کند تا تعامل و فرصت‌های کسب درآمد را در پلتفرم آنلاینی که سال گذشته به قیمت 44 میلیارد دلار خریداری کرد، افزایش دهد.

ماسک در توییتی گفت: «ما در حال پاکسازی حساب‌هایی هستیم که چندین سال است که اصلاً فعالیتی نداشته‌اند، بنابراین احتمالاً شاهد کاهش تعداد فالوورها خواهیم بود».

تغییرات اجباری مشک در توییتر از کاهش کارمندان به حذف علامت‌های تأیید تأیید رایگان که به عنوان مهر اصالت دیده می‌شود، کاربران و تبلیغ‌کنندگان را بیگانه کرده است.

تیک‌های آبی توییتر در اواخر ماه آوریل در برخی رسانه‌ها، افراد مشهور و دیگر حساب‌های پرطرفدار بازگردانده شد – اقدامی که مورد اعتراض بسیاری از گیرندگان قرار گرفت.

ماسک در آن زمان توییت کرد که “شخصا برای چند (اشتراک) پرداخت می کند.”

بسیاری از حساب‌های رسمی رسانه‌ها، از جمله AFP، که مشترک توییتر آبی نشده است، دوباره موفق شدند.

رادیو عمومی ایالات متحده NPR که در اواسط آوریل فعالیت حساب‌های خود را به حالت تعلیق درآورد، تیک‌های بازگردانده شده را فریب نداد.

این پخش کننده از جمله کسانی بود که به برچسب های “وابسته به دولت” و “با بودجه دولت” که توییتر به آنها چسبانده بود، اعتراض کردند، که قبلا برای رسانه های غیرمستقلی که توسط دولت های خودکامه حمایت مالی می شدند، اختصاص داشت.

از زمانی که ماسک توییتر را خرید، این شرکت تعدیل محتوا را در این شبکه کاهش داد و به بسیاری از کاربران به دلیل پیام‌های تحریک‌کننده نفرت یا انتشار اطلاعات نادرست ممنوع شد.

ردیاب‌های بازار می‌گویند که درآمد توییتر کاهش یافته است زیرا تبلیغ‌کنندگان از این پلتفرم اجتناب می‌کنند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)