اپل به ارزش بازار 3 تریلیون دلار نزدیک می شود، با ارزش ترین شرکت جهان

اپل به ارزش بازار 3 تریلیون دلار نزدیک می شود، با ارزش ترین شرکت جهان

اپل تنها 16 ماه زمان برد تا ارزش بازار خود را از 2 تریلیون دلار به نزدیک به 3 تریلیون دلار افزایش دهد.

ارزش بازار اپل در روز دوشنبه تنها کمتر از 3 تریلیون دلار در نوسان بود، پس از یک حرکت خیره کننده در دهه گذشته که آن را به با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل کرد.

سهام این شرکت در روز دوشنبه کمی بیش از 2 درصد سقوط کرد و به 175.74 دلار بسته شد، که باعث برگشت سودهای قبلی شد که باعث نزدیک شدن آنها به قیمت 182.86 دلاری مورد نیاز برای ثبت ارزش بازار 3 تریلیون دلار شد.

سهام اپل در هفته گذشته حدود 11 درصد افزایش یافت و افزایش بیش از 30 درصدی آن از سال تا به امروز را افزایش داد، زیرا سرمایه گذاران مطمئن هستند که مصرف کنندگان سرسخت همچنان به پرداخت بالاترین دلار برای آیفون، مک بوک و خدماتی مانند Apple TV و Apple Music ادامه خواهند داد.

حرکت سازنده آیفون از 2 تریلیون دلار به نزدیک به 3 تریلیون دلار در ارزش بازار 16 ماه به طول انجامید، زیرا گروهی از شرکت های فناوری بزرگ مانند Alphabet Inc و Amazon.com Inc را رهبری کرد که از افراد و مشاغلی که به شدت به فناوری متکی بودند در طول دوره سود بردند. همه گیری

در مقام مقایسه، انتقال اپل از 1 تریلیون دلار به 2 تریلیون دلار دو سال به طول انجامید.” این شرکت اکنون یکی از شرکت های با ارزش تر در بازار است که نشان می دهد تسلط فناوری ایالات متحده در جهان و سرمایه گذاران چقدر مطمئن هستند که در اپل باقی خواهد ماند. برایان فرانک، مدیر پورتفولیوی در فرانک کپیتال که موقعیت طولانی مدت خود را در اپل در سال 2019 با افزایش ارزش سهام فروخت، گفت.

مطالب جدید پیشنهادی
پس از اینکه مرد بریتانیایی مهمات جنگ جهانی دوم را "در ته" دریافت کرد، گروه بمب فراخوانی شد

“به نظر می رسد که سهام در هر نتیجه خوب ممکن قیمت گذاری شده است.” به گفته دانیل مورگان، مدیر ارشد پورتفولیوی در Synovus، در میان خطوط درآمد جدیدی که سرمایه‌گذاران انتظار دارند، می‌توان به Apple Car، در کنار رشد در دسته‌های خدماتی مانند اپلیکیشن‌ها و تلویزیون اشاره کرد که هنوز بسیار کمتر از 65 درصد درآمد شرکت حاصل از فروش آیفون‌ها باقی مانده است. شرکت معتمد.

تحت الشعاع قرار دادن نقطه عطف 3 تریلیون دلاری، یک پر دیگر برای تیم کوک، مدیر اجرایی، که پس از استعفای استیو جابز در سال 2011 مسئولیت را بر عهده گرفت و بر گسترش شرکت به محصولات و بازارهای جدید نظارت داشت، می افزاید.” تیم کوک در گذشته کار شگفت انگیزی انجام داده است. ادوارد مویا، تحلیلگر OANDA گفت: در دهه گذشته، قیمت سهام اپل به بیش از 1400 درصد افزایش یافت.

سهام اپل از دهه 1990 سالانه 22 درصد بازدهی داشته است، در حالی که S&P 500 در همان دوره سالانه کمتر از 9 درصد بازدهی داشته است.

اگر اپل به نقطه عطف 3 تریلیون دلاری برسد، شرکت مایکروسافت تنها شرکت در باشگاه 2 تریلیون دلاری خواهد بود، در حالی که آلفابت، آمازون و تسلا از مرز 1 تریلیون دلار عبور کرده اند.

مایکروسافت که ارزش بازاری تقریباً 2.6 تریلیون دلاری دارد، در اواخر اکتبر که اپل گزارش داد محدودیت های زنجیره تأمین می تواند بر رشد آن برای باقی مانده سال تأثیر بگذارد، با ارزش ترین شرکت جهان بود.

سهام‌های فناوری بزرگ امسال با افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران برای محصولات مبتنی بر فضای ابری افزایش یافته است زیرا شرکت‌ها به مدل کاری ترکیبی روی آورده‌اند و مصرف‌کنندگان دستگاه‌های خود را ارتقا داده‌اند.

مطالب جدید پیشنهادی
نیویورک دستور واکسن بخش خصوصی را به دلیل ترس Omicron اعلام کرد

Nasdaq 100 که بالاترین وزن شرکت های بزرگی مانند اپل است، امسال نزدیک به 26 درصد افزایش یافته است، در حالی که شاخص گسترده تر S&P 500 تقریباً 24 درصد افزایش یافته است.

ظهور فناوری‌هایی مانند 5G، واقعیت افزوده/واقعیت مجازی، و هوش مصنوعی ممکن است به اپل و سایر سهام‌های بزرگ فناوری غنی از پول کمک کند تا در نفع سرمایه‌گذاران باقی بمانند، زیرا اقتصاد جهانی همه‌گیری ویروس کرونا را پشت سر گذاشته و فشارهای زنجیره تامین کاهش می‌یابد.

دانیل مورگان، مدیر ارشد پورتفولیوی شرکت Synovus Trust در یادداشتی نوشت: “من در اردوگاهی هستم که یک “سوپر چرخه” دیگر را با فرنچایز آیفون 12/آیفون 13 تجربه می کنم.

و این AAPL به یک رشته فصلی دیگر با رشد درآمد و سود بالا می رود.