اولین مرگ Omicron در بریتانیا با گسترش نوع جدید کووید مانند آتش سوزی

اولین مرگ Omicron در بریتانیا با گسترش نوع جدید مانند آتش سوزی

روز یکشنبه، بوریس جانسون نسبت به “موج جزر و مدی” عفونت از سوی Omicron هشدار داد. (نمایندگی)

لندن:

نخست وزیر بوریس جانسون روز دوشنبه گفت، در حالی که این کشور یک برنامه بلندپروازانه تقویت کننده کووید برای جلوگیری از گسترش ویروس راه اندازی کرده است، حداقل یک نفر در بریتانیا پس از ابتلا به نوع Omicron جان خود را از دست داده است.

گمان می‌رود بریتانیا – در میان کشورهایی که از سال گذشته بدترین آسیب را از بحران بهداشت جهانی گرفته است – اولین دولتی است که رسماً مرگ ناشی از جهش ویروس را اعلام کرد.

جانسون در بازدید از یک مرکز واکسیناسیون در غرب لندن گفت که Omicron حدود 40 درصد از موارد در پایتخت بریتانیا را تشکیل می دهد و پذیرش در بیمارستان در حال افزایش است.

او یک روز پس از هشدار به خبرنگاران گفت: «متاسفانه مرگ حداقل یک بیمار با Omicron تایید شده است.»

بریتانیا روز یکشنبه زنگ خطر را با افزایش سطح هشدار ملی کووید به دلیل سطوح بالا و افزایش نرخ انتقال به صدا درآورد.

جانسون در یک سخنرانی تلویزیونی نادر گفت که اقدامات اضطراری برای جلوگیری از غرق شدن بیمارستان ها در هفته های آینده مورد نیاز است.

همه بزرگسالان اکنون می‌توانند تا پایان دسامبر پس از اینکه دولت ضرب‌الاجل آن را یک ماه جلوتر می‌آورد، دوز سوم واکسن کووید را دریافت کنند.

اما به نشانه تقاضای زیاد، سایت رزرو واکسیناسیون خدمات بهداشت ملی (NHS) از کار افتاد و به کاربرانی که کیت‌های آزمایش سریع درخواست می‌کردند اعلام شد که موجودی ندارند.

مطالب جدید پیشنهادی
رقابت جهانی برای کنترل نوع جدید کووید "Omicron"

صف های طولانی در کلینیک های لندن دیده می شد. سارا جکسون، 29 ساله، در یکی از این مراسم، گفت که صبح قبل از دیدار با پدربزرگ و مادربزرگش در کریسمس، مرخصی گرفته است تا یک جرقه بزند.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: “نمی دانم که کافی است یا نه. به من گفتند که یک صف دو ساعته برای ثبت نام و سپس دو ساعت برای واکسینه شدن وجود دارد.”

اما من باید ساعت 1:30 بعد از ظهر سر کار برگردم.

برنامه تقویت کننده “توربوشارژ” از برنامه ریزان نظامی خواسته شده است تا مراکز واکسیناسیون اضافی را در شبانه روز راه اندازی و راه اندازی کنند.

حدود 500,000 تزریق تقویت کننده در روز شنبه داده شد، اما برای رسیدن به ضرب الاجل جدید، این تعداد باید هر روز دو برابر شود تا مابقی سال گسترش را کاهش دهد.

اقدامات گسترده تر

نگرانی‌ها در مورد موج جدید افزایش یافته است، زیرا نشانه‌هایی مبنی بر اینکه دو تزریق در برابر عفونت کمتر از سه ضربه مؤثر هستند، افزایش یافته است.

1239 مورد تایید شده از این نوع در روز یکشنبه ثبت شد و دانشمندان گفته اند که تعداد آنها هر دو تا سه روز دو برابر می شود.

نرخ واکسیناسیون در بریتانیا بالا است، به طوری که بیش از 81 درصد یا 46.7 میلیون نفر از افراد 12 ساله و بالاتر، بار دوم را تزریق کرده اند.

حدود 23 میلیون یا 40 درصد تا کنون تقویت کننده داشته اند.

اقدامات جدید پس از اجباری شدن استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی سرپوشیده در جمعه گذشته انجام شد و آزمایش‌ها و قوانین جدید خود ایزوله‌سازی برای موارد تماس از روز دوشنبه آغاز شد.

مطالب جدید پیشنهادی
سازنده واکسن کووید دانشگاه آکسفورد هشدار داد که ویروس بعدی می تواند کشنده تر باشد

همچنین به کارگران گفته شد که در خانه بمانند که منجر به ساعت شلوغی صبح دوشنبه ساکت‌تر از حد معمول شد.

گذرنامه های واکسن برای مکان های شلوغ خاص، از جمله در زمین های فوتبال، قرار است از چهارشنبه اجرا شود.

قوانین فقط برای انگلیس اعمال می شود. دولت های واگذار شده در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی که مسئول سیاست های بهداشتی هستند، اقدامات مشابهی دارند.

دولت اعتراف کرد که رقابت برای واکسینه کردن کشور به قیمت جراحی های انتخابی که قبلاً به تعویق افتاده است، مانند عمل های لگن یا زانو تمام خواهد شد.

مداخله جانسون در روز یکشنبه به دنبال تمرکز مجدد بر روی همه‌گیری بود، پس از یک هفته سخت که در آن او و کارکنان به نقض قوانین کووید در سال گذشته متهم شدند.

ادعای جشن های کریسمس غیرقانونی در خیابان داونینگ و در سراسر ادارات دولتی به عنوان تضعیف پیام های بهداشت عمومی تلقی شده است.

جانسون همچنین با شورش بزرگی از درون حزب محافظه کار خود در رای گیری در پارلمان برای وضع قوانین جدید در روز سه شنبه مواجه است.

بسیاری از نمایندگان محافظه‌کار از اینکه آزادی‌ها دوباره محدود شده‌اند – و حتی بیشتر کاهش می‌یابند، ناراضی هستند. با این حال، این رأی گیری احتمالاً با حمایت حزب کارگر مخالف تصویب می شود.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)