الیزابت هولمز بنیانگذار ترانوس از امروز حکم ۱۱ ساله حبس خود را آغاز می کند.

الیزابت هولمز بنیانگذار ترانوس از امروز حکم ۱۱ ساله حبس خود را آغاز می کند.

خانم هلمز Theranos را در سال 2003 در سن 19 سالگی تأسیس کرد.

الیزابت هولمز، ستاره بیوتکنولوژی ایالات متحده، امروز به زندان معرفی می‌شود تا حکم 11 ساله خود را به دلیل کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران با شرکت استارت‌آپ دره سیلیکون خود یعنی Theranos آغاز کند. مطابق بابی بی سی، این کارآفرین به بیش از 11 سال زندان محکوم شد و همچنین به همراه شریک تجاری سابق خود رامش سانی بالوانی به پرداخت 452 میلیون دلار به ده ها سرمایه گذار برجسته که آنها کلاهبرداری کردند محکوم شد.

انتظار می رود هولمز 39 ساله، مادر دو فرزند، امروز به اردوگاه زندان در برایان، تگزاس، یک مرکز کاملاً زنانه در حدود 100 مایلی خارج از هیوستون مراجعه کند.

رامش سانی بالوانی، دوست پسر سابق او و رامش سانی بالوانی، مدیر ارشد اجرایی سابق ترانوس نیز به اتهام کلاهبرداری محکوم شد و ماه گذشته برای شروع دوره محکومیت خود به زندان در کالیفرنیا گزارش شد. CNN.

کارشناسان گفتند بی بی سی، که او نمی تواند فقط اعلام ورشکستگی کند و از این طریق از بدهی های خود بگذرد. احتمالاً دادستان ها قبلاً شروع به توقیف دارایی های او از جمله پول در بانک و املاک کرده اند.

بنیانگذار Theranos در ژانویه 2022 به دلیل متقاعد کردن سرمایه گذاران به مدت 15 سال مبنی بر اینکه قبل از اینکه شرکت پس از تحقیقات توسط شرکت شعله ور شود، یک دستگاه پزشکی انقلابی ساخته است، به چهار اتهام محکوم شد. روزنامه وال استریت.

شایان ذکر است، این شرکت سرمایه‌گذاری‌هایی را از غول‌های سرشناس، از جمله روپرت مرداک، خانواده والتون، و بتسی دیووس، وزیر آموزش سابق، جذب کرد. او حتی به‌عنوان آینده‌نگر فناوری روی جلد مجلات مورد ستایش قرار گرفت و انبوهی از پول نقد سرمایه‌گذاران را جمع‌آوری کرد، اما پس از آن همه چیز از بین رفت. مجله ی وال استریت گزارش ها نشان داد که ماشین ها آن طور که وعده داده بودند کار نمی کنند.

دادستان ها گفتند که او از سال 2010 تا 2015 به سرمایه گذاران دروغ گفته و قول داده است که فناوری Theranos Inc می تواند آزمایش های زیادی را بر روی یک قطره خون از یک نیش انگشت انجام دهد. ترانوس سرانجام در سپتامبر 2018 منحل شد. از او خواسته شده است که کل 125 میلیون دلاری را که روپرت مرداک در راه اندازی ناموفق خود سرمایه گذاری کرده است، بپردازد.

خانم هولمز نسبت به اتهامات دروغ گفتن او در مورد ترانوس اعتراف کرده بود و گفته بود که مدیران آزمایشگاه شرکت مسئول کیفیت آزمایش هستند. قبل از اعلام حکم او در نوامبر 2022، او از کارمندان، سرمایه گذاران و بیماران ترانوس عذرخواهی کرد.

من ترانوس را دوست داشتم. این کار زندگی من بود. افرادی که سعی کردم با Theranos درگیر شوم، افرادی بودند که بیشتر دوستشان داشتم و به آنها احترام می گذاشتم. من از شکست هایم ویران شده ام. خیلی متاسفم من همه چیزم را برای ساختن شرکت و نجات شرکتمان دادم. با تمام سلول های بدنم از شکست هایم پشیمانم.»

خانم هولمز Theranos را در سال 2003 در سن 19 سالگی تأسیس کرد. ارزش این شرکت زمانی 9 میلیارد دلار بود و مجله فوربس دارایی خالص او را 4.5 میلیارد دلار در سال 2015 تخمین زد.