اسرائیل مرزها را می بندد و فناوری ردیابی ضد تروریسم را بر روی سویه Omicron به کار می گیرد – RT World News

اسرائیل ورود اتباع خارجی به این کشور را ممنوع کرده است و سرویس‌های اطلاعاتی را موظف کرده است که همه ورودی‌های اخیر از نقاط داغ نوع جدید ویروس کرونا Omicron را شناسایی و ردیابی کنند.

قوانین جدید قرار است از روز یکشنبه اجرایی شود و اسرائیل اولین کشوری خواهد بود که پس از جلسه اضطراری کابینه کرونا، مرزهای خود را برای حداقل 14 روز به طور کامل به روی اتباع خارجی مسدود می کند. فقط کسانی که به طور خاص توسط یک کمیته به اصطلاح استثنا تایید شده اند اجازه ورود خواهند داشت.


اسرائیل «بازی‌های جنگ کووید» را آغاز کرد

“دولت اسرائیل به لطف نتیجه گیری هایی که پس از تمرین ملی “امگا” فرموله شد که موقعیت های مختلف را در مورد ظاهر انواع جدید بازی می کرد، به سرعت و با قدرت کار می کند. نخست وزیر نفتالی بنت با اشاره به رزمایش ملی که فقط دو هفته پیش برای ارزیابی آمادگی اسرائیل برای شیوع یک نوع جدید ناشناخته بالقوه کووید-19 انجام شد، اشاره کرد.

تمامی شهروندان اسرائیلی که از خارج از کشور باز می گردند – حتی آنهایی که کاملاً با دو دوز و یک تقویت کننده واکسینه شده اند – مجبور به قرنطینه حداقل سه روزه خواهند بود، در حالی که آنهایی که از خارج می آیند “قرمز” ایالت‌ها باید در هتل‌های تعیین‌شده توسط ارتش بمانند تا زمانی که دو بار تست ویروس آن‌ها منفی شود.

از افرادی که در هفته گذشته از یکی از ایالت های آفریقا بازدید کرده بودند، خواسته شد تا آزمایشی انجام دهند و به طور داوطلبانه ایزوله شوند، در حالی که آژانس امنیت داخلی شین بت وظیفه نظارت بر انطباق را با استفاده از قابلیت های ردیابی تلفن همراه خود داشت. برنامه بحث برانگیز ردیابی تماس برای اولین بار در طول شیوع سویه اصلی Covid-19 در سال 2020 مورد استفاده قرار گرفت، اما از آن زمان تاکنون حکم صادر شده است. “دیگر قابل توجیه نیست” توسط دیوان عالی دادگستری


بیگ فارما از برنامه های خود برای سویه Omicron پرده برداری کرد
مطالب جدید پیشنهادی
انباشت نقدینگی ایالات متحده به پایین ترین حد خود رسید، بایدن و جمهوری خواهان بر سر سقف بدهی توافق کردند

این اقدامات سخت پس از آن صورت گرفت که اسرائیل یک مورد تایید شده و هفت مورد مشکوک نوع جدید B.1.1.529 را شناسایی کرد که اولین بار در اوایل این ماه در بوتسوانا ثبت شد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) طی یک نشست اضطراری روز جمعه، سویه جدید a را رسما معرفی کرد “نوعی نگرانی” نام آن را Omicron.

ترس فزاینده از نوع Omicron به سرعت باعث ممنوعیت سفرهای جهانی شد و پروازها از آفریقای جنوبی و چندین کشور همسایه آن توسط تعداد فزاینده ای از ایالت ها ممنوع شد. در حالی که تاکنون اطلاعات کمی در مورد این گونه وجود دارد، متخصصان در سراسر جهان در مورد جهش های متعدد و پتانسیل عفونت آن هشدار داده اند. مرکز اروپایی برای پیشگیری و کنترل بیماری، سویه را به عنوان ارائه دهنده a “بالا به خیلی زیاد” خطر، اضافه کرد که وجود دارد عدم قطعیت قابل توجهی در رابطه با قابلیت انتقال، اثربخشی واکسن، خطر عفونت مجدد و سایر ویژگی‌های نوع Omicron.