استرالیا ممنوعیت ورود 2 ساله را برای غیرشهروندان در میان ترس Omicron لغو کرد

استرالیا ممنوعیت ورود 2 ساله را برای غیرشهروندان در میان ترس Omicron لغو کرد

کووید در استرالیا: استرالیا نزدیک به 90 درصد از جمعیت خود را تلقیح کرده است.

استرالیا روز چهارشنبه مرزها را به روی مهاجران ماهر و دانشجویان خارجی واکسینه شده پس از ممنوعیت تقریباً دو ساله ورود آنها بازگشایی کرد تا بتواند اقتصاد آسیب دیده از قرنطینه های COVID-19 را تقویت کند و سفرهای بین المللی را از سر بگیرد.

ظهور نوع جدید Omicron مقامات را مجبور کرد که بازگشایی را دو هفته به تعویق بیندازند پس از اینکه مقامات بهداشتی به دنبال توقف موقت برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سویه بودند، که تاکنون به نظر می‌رسد علائم خفیف‌تری نسبت به سایر انواع کووید-19 نشان می‌دهد.

نخست وزیر اسکات موریسون روز چهارشنبه به ایستگاه رادیویی 4BC گفت: «ما با این ویروس زندگی خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد که ما را به جایی که بوده‌ایم برگرداند». ما یکی از بالاترین نرخ‌های واکسیناسیون را داریم، به این معنی که می‌توانیم با این موضوع مبارزه کنیم. لازم نیست تسلیم آن شویم.»

استرالیا تقریباً 90 درصد از جمعیت بالای 16 سال خود را با دو دوز تلقیح کرده و پس از ظهور موارد Omicron، زمان انتظار برای تزریقات تقویت کننده را کوتاه کرده است.

موریسون، که پس از شرکت در یک رویداد هفته گذشته همراه با یک فرد مبتلا به کووید، به عنوان یک تماس گاه به گاه در نظر گرفته شده بود، گفت که پس از نتایج منفی آزمایش، اجازه پرواز بین ایالتی به کوئینزلند را دریافت کرده است.

او گفت: «زندگی با ویروس همین است.

استرالیا در مارس 2020 مرزهای خود را به منظور جلوگیری از انتشار ویروس جدید کرونا بست و تعداد شهروندان و مقیمان دائمی مجاز به ورود را محدود کرد. انتظار می رود که کاهش قوانین مرزی کمبود نیروی کار را کاهش دهد، که تهدیدی برای بازیابی اقتصادی است.

مطالب جدید پیشنهادی
ژاپن به ارتش دستور داد تا برای سرنگونی موشک کره شمالی آماده شوند

بازگشت دانشجویان خارجی که ارزشی در حدود 35 میلیارد دلار استرالیا (25 میلیارد دلار) در سال به اقتصاد استرالیا دارند، به مشاغل کمک می کند تا بسیاری از مشاغل معمولی را پر کنند. داده های رسمی نشان می دهد که بیش از 235,000 خارجی از جمله حدود 160,000 دانشجو در پایان ماه اکتبر دارای ویزا برای استرالیا بودند.

تسهیل قوانین سفر در حالی صورت می‌گیرد که ایالت نیو ساوت ولز، خانه سیدنی، با وجود افزایش مداوم عفونت‌های Omicron پس از بازگشایی ناگهانی، بیشتر محدودیت‌ها را از چهارشنبه برای افراد واکسینه نشده لغو کرد.

این ایالت 1360 مورد جدید را ثبت کرد که بزرگترین افزایش روزانه در بیش از سه ماه گذشته و از زمان پایان قرنطینه تقریباً چهار ماهه در اوایل اکتبر است. استرالیا از زمان شروع همه گیری حدود 235500 مورد و 2117 مرگ را ثبت کرده است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)