ارتش دانمارک اولین بار در جهان با هواپیماهای برقی پرواز کرد (ویدئو) – اخبار RT World

نیروی هوایی دانمارک هواپیماهای جدید برقی خود را روز پنجشنبه به نمایش گذاشت و گفت که پروازهای آزمایشی آن تاکنون ثابت کرده است که فناوری ارزان‌تر و سازگار با محیط زیست پتانسیل بالایی دارد.

این دو جت Velis Electro را از سازنده اسلوونیایی Pipistrel دریافت کرده بود و اولین نظامی در جهان بود که این نوع سخت افزار را به کار می برد.

این هواپیما 100% بدون آلایندگی، بسیار بی صدا و در غیر این صورت برای کار ارزان است. سرهنگ دوم Casper Børge Nielsen از آژانس مواد و تدارکات وزارت دفاع گفت. آزمایشات اولیه نشان می دهد زمانی که فناوری به بلوغ رسید، ممکن است چشم اندازهایی در استفاده از هواپیماهای الکتریکی وجود داشته باشد. او اضافه کرد.

دانمارک به جای خرید هواپیماها را به مدت دو سال اجاره کرده است تا از آن جلوگیری کند “خطر تمام شدن تجهیزاتی که واقعا نمی توانیم از آنها استفاده کنیم” بورگه نیلسن گفت. در طول دوره اجاره، نیروی هوایی دانمارک امیدوار است که بینشی در مورد مزایا و معایب فن آوری جت ها به دست آورد تا تصمیم بگیرد که چگونه می تواند در آینده به کار رود.

ادامه مطلب


روسیه اولین هواپیمای برقی جهان را در نمایشگاه هوایی MAKS 2021 معرفی می کند

خلبانان پرواز هواپیماهای الکتریکی سبک یک نفره را که با دو باتری لیتیومی تغذیه می‌شوند، توصیف کردند. “هیجان انگیز،” گفتن که بودند “خوب ساخت و خوب پرواز کرد.”

سال گذشته، ارتش ایالات متحده اعلام کرد که توسعه هواپیماهای برقی را زیر نظر داشته است و توانایی آنها برای نزدیک شدن به اهداف بی‌صدا را اینگونه توصیف کرد. “عظیم.” با این حال، ظرفیت باتری آنها در حال حاضر برای پاسخگویی به نیازهای نیروی هوایی ایالات متحده کافی نیست.

کار بر روی هواپیماهای برقی از دهه 1970 در حال انجام است، اما مسئله باتری مانعی بر سر راه پذیرش گسترده‌تر این فناوری بوده است. منافع نظامی جهانی می تواند همه اینها را تغییر دهد و تحقیقات و سرمایه گذاری را تحریک کند.

تغییر به برق احتمالاً یک برد-برد در کل خواهد بود، زیرا انتشار CO2 را به شدت کاهش می دهد و همچنین پرواز را برای شرکت های تجاری و مسافران آنها بسیار ارزان تر می کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید