آژانس جاسوسی ردیابی اپراتورهای Omicron را متوقف می کند – RT World News

دولت اسرائیل گفت که به دنبال تمدید برنامه نظارتی بحث برانگیز نیست که در آن آژانس امنیتی آن، شین بت، افراد آلوده به نوع Omicron Covid-19 را از طریق تلفن هایشان ردیابی می کرد.

“تصمیم گرفته شده است که استفاده از آن را ادامه ندهیم [surveillance] در این زمان،” نفتالی بنت نخست وزیر و نیتزان هوروویتز وزیر بهداشت روز پنجشنبه در بیانیه ای مشترک گفتند.

این حرکت در راستای سیاست دولت انجام شد که خواستار ردیابی است “به مقدار کم استفاده می شود و به صورت روزانه مورد بررسی قرار می گیرد.” بیانیه خوانده شد

برنامه نظارتی که برای اولین بار در زمان اوج شیوع همه گیری در اسرائیل در سال گذشته اجرا شد، روز یکشنبه با اعضای کابینه از انجام آن ابراز ناراحتی کردند. این اقدام به عنوان بخشی از واکنش دولت یهودی به سویه Omicron صورت گرفت که شامل بستن مرزهای هوایی اسرائیل برای خارجی ها و تعیین بیشتر آفریقا (به جای فقط بخش جنوبی قاره، جایی که نوع جدید کشف شد) بود. به عنوان یک “منطقه قرمز”.

ادامه مطلب


فلیپ فلاپ های PM در سفر Omicron پس از هیاهوی تعطیلات

تمدید این برنامه بعد از نیمه شب پنجشنبه، دولت را ملزم می کرد تا از پارلمان (کنست) موافقت کند، اما حمایت کمی در میان نمایندگان صورت گرفته است.

مردم همچنین نسبت به این برنامه ابراز خشم کرده اند و چهار گروه حقوق بشری دادخواستی را برای لغو این اقدام به دیوان عالی ارائه کردند. ساعاتی پیش از انتشار بیانیه نخست وزیر و وزیر بهداشت رد شد.

با این حال، بنت و هوروویتز بر ردیابی تلفن اصرار داشتند “در هفته گذشته به تلاش برای قطع زنجیره عفونت کمک کرد.”

با این حال، نظارت همچنان می تواند در آینده بازگردانده شود “شرایط بیماری” آنها گفتند که خراب شود.

هوروویتز بعداً در توییتر توضیح داد که دولت تصمیم گرفت به ردیابی تلفن ادامه ندهد زیرا: در کنار حفاظت از سلامت، ما باید از حریم خصوصی و حقوق بشر حتی در مواقع اضطراری نیز محافظت کنیم.

فناوری نظارتی استفاده شده توسط شین بت، موقعیت فرد مبتلا را با سایر تلفن‌های اطراف تطبیق می‌دهد تا مشخص شود چه کسی ممکن است با آن فرد تماس داشته باشد.

اسرائیل تاکنون سه مورد از Omicron را به ثبت رسانده است که چندین ده نفر دیگر مشکوک به آلوده بودن آن هستند.