آژانس اتحادیه اروپا: خطر “بالا به بسیار زیاد” سویه جدید کووید در اروپا گسترش خواهد یافت

آژانس اتحادیه اروپا: خطر

WHO سویه جدید کووید را به عنوان یک نوع نگران کننده اعلام کرده است. (فایل)

استکهلم:

آژانس بهداشت اتحادیه اروپا روز جمعه هشدار داد که نوع جدید کووید، با نام Omicron و در اصل در آفریقای جنوبی شناسایی شد، خطری “بالا تا بسیار زیاد” برای اروپا به همراه دارد.

مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری (ECDC) در گزارش ارزیابی تهدید خاطرنشان کرد که هنوز “ابهام قابل توجهی در رابطه با قابلیت انتقال، اثربخشی واکسن، خطر عفونت مجدد و سایر ویژگی‌های نوع Omicron وجود دارد.”

با این حال، خطر کلی که Omicron برای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ) ایجاد کرد “بالا تا بسیار زیاد” بود.

آژانس مستقر در استکهلم گفت: با توجه به این احتمال که واکسن‌های کنونی ممکن است در برابر این نوع محافظت نکنند و این واقعیت که ممکن است بیشتر قابل انتقال باشد، “ما احتمال معرفی بیشتر و گسترش جامعه در اتحادیه اروپا/EEA را بالا ارزیابی می‌کنیم.”

در شرایطی که نوع دلتا در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اقتصادی اروپا احیا می شود، تاثیر معرفی و گسترش احتمالی Omicron می تواند بسیار زیاد باشد.

به غیر از آفریقای جنوبی، Omicron در اسرائیل در فردی که از مالاوی آمده است و همچنین در بوتسوانا، هنگ کنگ و بلژیک عضو اتحادیه اروپا شناسایی شده است.

این آژانس از کشورها خواست توالی یابی ژنومیک و ردیابی تماس موارد تایید شده را انجام دهند و از مردم خواست به مناطق آسیب دیده سفر نکنند.

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد سویه اخیراً کشف شده یک نوع نگران کننده است.

مطالب جدید پیشنهادی
نصب و ساخت درب و پنجره دوجداره (قیمت نصب پنجره دوجداره) - خدمت از ما

این طبقه‌بندی، Omicron را به همراه دلتای مسلط جهانی، به‌علاوه رقبای ضعیف‌تر آلفا، بتا و گاما، در دسته دردسرسازترین انواع کووید-19 قرار می‌دهد.

کشورها برای کاهش سرعت گسترش Omicron در روز جمعه عجله کردند تا پروازها را ممنوع کنند، در حالی که بازارهای سهام و قیمت نفت به دلیل نگرانی های پیرامون این نوع، سقوط کردند و به طور بالقوه ضربه سنگینی به بهبود اقتصاد جهانی وارد کردند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)